Aktualitātes|Ministrija|Par aizsardzības nozari|NATO|Eiropas Savienība|UZŅĒMĒJIEM|Saites|Kontakti
Resursi un rīki
Fotogalerija
Normatīvie akti un attīstības plānošanas dokumenti
NATO iepirkumi
Tirgus izpēte
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kā kļūt par karavīru
Nosūtīt vēstuli
Iepirkumi RSS
Ziņas RSS
Meklēšana
Tavai drošībai
Saistītās iestādes
Jaunsardzes un informācijas centrs
Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra
Latvijas Kara muzejs
Militārās izlūkošanas un drošības dienests
Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs
Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija
Aizsardzības ministrija / Latvijas simtgadei veltītie pasākumi 2018.gadā
Latvijas simtgadei veltītie pasākumi 2018.gadā

Izstāde “1417 vēstures mirkļi valstiskuma veidošanas ceļā 1917-1921”

Janvāris - decembris

Ārtelpā pie kara muzeja turpinās ekspozīcija - ikdienas notikumu hronika, kas mainās katrus trīs mēnešus un vada apmeklētāju cauri vēsturiskajām norisēm pirms simts gadiem. Izstāde atklāj kā šajā laika posmā mainījās domas un uzskati līdz tie izauga līdz pārliecībai, ka latvieši spēj izveidot un uzcelt savu valsti.  Izstāde vēsta par  Latvijas valsts veidošanās procesam nozīmīgiem notikumiem, sākot no 1917.gada martā Valmierā dibinātās Vidzemes pagaidu zemes padomes, valsts pasludināšanas un Neatkarības kara līdz 2021.gada 26.janvārim, kad Antantes Augstākā padome nolēma atzīt Latviju de iure.

Vairāk par izstādi uzzināsiet Latvijas Kara muzeja mājas lapā http://www.karamuzejs.lv/Aktualitates/aktualitatesSaraksts/jaunumi5.aspx.

 

 

 

Kampaņa “Iesaucies Latvijas simtgades gadā”

Janvāris – decembris

Nacionālo bruņoto spēku Rekrutēšanas un atlases centrs par godu Latvijas simtgadei organizē kampaņu “Iesaucies Latvijas simtgades gadā”, kuras laikā par godu gadadienai no katra Latvijas novada – Vidzemes, Kurzemes, Zemgales, Latgales un Rīgas -  iecerēts iesaukt 100 karavīrus. Ir izvirzīts arī mērķis, ka 18.novmebra militārās parādes laikā zvērestu dos 100 jauni karavīri. Savukārt sadarbībā ar NBS teritoriālajām vienībām iecerēts apciemot 100 cilvēkus Latvijā no 1 līdz 100 gadu vecumam, kuriem ir bijusi, ir vai ir plānota saistība ar bruņotajiem spēkiem. Rekrutēšanas atbalstam plānots izdot Nacionālās aizsardzības akadēmijas pasniedzēja un zemessarga Dr. Gunta Kalmes grāmatu “Latviešu karavīru zvaigžņu stundas”, kurā aprakstītas latviešu karavīru uzvaras no senajiem līdz mūsu laikiem.

Plašāku informāciju atradīsiet šeit: http://www.mil.lv/Vienibas/NBS_Apvienotais_stabs/RAC.aspx


 

Grāmatas “Mūžības skartie” tulkojuma angļu valodā atvēršana

13.janvāris

Aleksandra Čaka grāmata “Mūžības skartie” angļu valodā starptautiskajai sabiedrībai sniegs ieskatu par Latvijas lomu Pirmajā Pasaules karā un liecības par strēlnieku vēstures galvenajiem posmiem, kā arī tā laika politiskās vēstures fenomenu, skatoties caur strēlnieku prizmu un dialektiku. Laikā, kad Latvijā ierodas sabiedroto karavīri, grāmata palīdzēs viņiem nodot izpratni par latviešu strēlnieku mantojumu un vērtībām. Grāmatas atvēršana notiks Ziemassvētku kauju atceres pasākumu laikā.

 

Latvijas armijas maršu albuma reprezentācijas koncerti

2.februāris

1919. gada 6. februārī Jaunformējamo spēku komandieris kapteinis Ludvigs Bolšteins izdeva pavēli Nr.11, kurā uzdeva brīvprātīgo 11.rotai formēt muzikantu komandu. Atzīmējot šo notikumu un turpinot Latvijas armijas tradīcijas, katru gadu Nacionālo bruņoto spēku (NBS) orķestris koncertē kādā no Latvijas pilsētām. 2018. gada 2. februārī plkst.18.00 pirmā kara orķestra 99.dzimšanas diena tiks atzīmēta ar vērienīgu koncertu Austrumlatvijas koncertzālē “Gors”. Koncertā NBS orķestris prezentēs savu jauno albumu “Latvijas kara orķestru marši 1918-1940”. Ieeja koncertā - bez maksas.

Vairāk par NBS orķestri lasiet šeit: http://www.mil.lv/Vienibas/NBS_Staba_Bataljons/Vienibas/Orkestris.aspx

 

 

Izstāde “Latvijas novadu skaistākās ainavas un kultūrvēsturiskie objekti kartēs”

Februāris

Latvijā ir tādi kultūrvēsturiski objekti, kuri dabā gandrīz nav redzami, taču atklājas kartogrāfiskajā materiālā. Piemēram, Kokneses pilsētas senos nocietinājumus, kurus ikdienā skatam slēpj mežs, pilnībā atklāj digitālais reljefa modelis. Savukārt Rundāles pils un tās dārza daiļo ornamentu, vislabāk var novērtēt no attāluma ortofoto kartē vai digitālā virsmas modeļa datos. Par godu Latvijas simtgadei Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra (LĢIA), apkopojot uzkrāto materiālu, sagatavojusi ekspozīciju, kurā aplūkojamas Latvijas ainaviskās vērtības, kas atklājas kartēs un citos ģeotelpiskajos datos. Izstāde apskatāma Latvijas Kara muzeja telpās.

Plašāka informācija atrodama šeit: www.lgia.gov.lv


 

Ceļvedis “Pulkveža O.Kalpaka bataljona cīņu vietas”

Janvāris – marts

Latvijas Kara muzejs laiž klajā ceļvedi “Pulkveža O.Kalpaka bataljona cīņu vietas”. Ceļvedis iepazīstinās ar  Pirmā latviešu atsevišķā bataljona cīņu vietām un notikumiem 1918. - 1919.gada ziemā un 1919.gada pavasarī.

Vairāk par pulkvedi O.Kalpaku lasiet šeit: http://www.karamuzejs.lv/lv/ok.aspxKoncerttūre „No zobena saule lēca”

Marts - aprīlis

            Nacionālo bruņoto spēku (NBS) orķestra kameransamblis ar koncertprogrammu tautiskās noskaņās “No zobena saule lēca” dosies koncerttūrē uz Latvijas mazāk apdzīvotajām vietām. Kameransamblis, kuru veidos klasiskais kvintets, sitaminstrumentālists un balss, atskaņos latviešu tautas dziesmas par karavīru dzīves gājumu, sūtību un likteni. Cikla galvenais vēstījums - karavīra, tautas nacionālās pašapziņas un mūsu kultūras mantojuma nesaraujamā saikne un mūžīgo vērtību nezūdamība, sava latviskuma un sakņu apzināšanās kā svarīgākais ceļā uz vienotu un saliedētu Latvijas sabiedrību. Martā un aprīlī plānoti vismaz 12 koncerti - Rucavā, Nīcā, Vaiņodē, Ezerē, Bārtā, Rūjienā, Naukšēnos, Apē, Ciblā, Raudā, Medumos, Silenē – bērnu namos, pansionātos un nelielos ciemu kultūras namos.

Vairāk par NBS orķestri lasiet šeit: http://www.mil.lv/Vienibas/NBS_Staba_Bataljons/Vienibas/Orkestris.aspx

 

 

Neatkarības atjaunošanas gadadiena

4.maijs

Nacionālo bruņoto spēku parāde par godu Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanai, kura tradicionāli tiek rīkota kādā no reģioniem notiks Madonā. Savukārt Rīgā Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā tiks atklāta Latvijas simtgadei veltītā muzeju kopizstāde “Latvijas gadsimts”, kurā piedalās arī Latvijas Kara muzejs.

Vairāk informācijas atradīsiet šeit: http://lv100.lv/programma/kalendars/latvijas-muzeju-kopizstade-latvijas-gadsimts/


 

Baltijas valstu bruņoto spēku orķestru koncerttūre

11.-20.maijs

Lai atzīmētu Baltijas valstu simtgadi, Baltijas bruņoto spēku centrālie orķestri maijā plāno doties kopīgā koncerttūrē pa visām trijām Baltijas valstīm. Latvijā koncerti plānoti Liepājā, Rīgā un Cēsīs.

Vairāk par NBS orķestri lasiet šeit: http://www.mil.lv/Vienibas/NBS_Staba_Bataljons/Vienibas/Orkestris.aspx


 

Cēsu kauju atceres pasākums

22.jūnijs

Lai pieminētu 1919.gada jūnijā notikušās Cēsu kaujas un tajās kritušos karavīrus Cēsīs paredzēti šī notikuma atceres pasākumi, kuros plaši iesaistīsies Nacionālie bruņoties spēki (NBS). Plānota Cēsu kauju rekonstrukcija, militārās tehnikas izstāde un taktisko uzdevumu paraugdemonstrējumi, kā arī militāras spēles, kurās varēs iesaistīties apmeklētāji. Pasākumus organizē Cēsu novada pašvaldība. Cēsu kaujām bija izšķiroša nozīme Latvijas un Igaunijas Brīvības cīņās. Igaunijas armija un Latvijas pagaidu valdībai uzticīgā Ziemeļlatvijas brigāde sakāva vācu Dzelzsdivīzijas un Baltijas landesvēra vienības.

Plašāka informācija pieejama šeit: www.cesis.lv


 

Baltijas karavīru vasaras sporta spēles

31.jūlijs-3.augusts

Par godu Latvijas simtgadei Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Sporta klubs rīko Baltijas karavīru vasaras sporta spēles, kurās piedalīsies ap 250 karavīru. Pasākums norisināsies Alūksnē – Alūksnes Pils salā, NBS Kājnieku skolā un Alūksnes biatlona trasē. Spēlēs aicināti piedalīties karavīri no Lietuvas, Igaunijas, Gruzijas, Ukrainas, Azerbaidžānas, Policijas, Vācijas, Somijas un Kanādas.

Vairāk par NBS Sporta klubu lasiet šeit: http://www.mil.lv/lv/Vienibas/Macibu_vadibas_pavelnieciba/Sporta_klubs.aspx

 

Starptautiska jaunsargu nometne “Baltic Guards – 2018”

13. - 17.augusts

Mārupes novadā norisināsies starptautiska jaunsargu nometne “Baltic Guards – 2018”, kurā piedalīsies jaunsargi un kadeti no Baltijas valstīm, Polijas, Ukrainas un Apvienotās Karalistes. Nometnes mērķis ir stiprināt reģionālo identitāti, veicināt līdera prasmes jauniešiem, iesaistīt jauniešus krīzes pārvarēšanas simulācijās, veicināt izpratni par drošības un aizsardzības politiku, starptautiskajiem drošības izaicinājumiem, NATO, kā arī veicināt Baltijas jaunsargu kustību attīstību un sadarbību.

Vairāk par jaunsardzi lasiet šeit: http://www.jic.gov.lv/Jaunsardze.aspx

 

Konference “Nacionālo valstu veidošanās Baltijas reģionā un Austrumeiropā”

Septembris

Latvijas Kara muzejā notiks starptautiska konference par valstu veidošanās procesiem Baltijā un Austrumeiropā. Konferenci  “Nacionālo valstu veidošanās Baltijas reģionā un Austrumeiropā” Latvijas Kara muzejs rīko sadarbībā ar Latvijas Universitāti, Nacionālo Aizsardzības akadēmiju un citām institūcijām.

Vairāk informācijas atradīsiet šeit: www.karamuzejs.lv

 

Iznāk grāmata “Latvijas militārās kartogrāfijas vēsture”

Oktobris

Latvijas ģeotelpiskās informācijas aģentūra, atzīmējot Latvija simtgadi,  laiž klajā grāmatu “Latvijas militārās kartogrāfijas vēsture”, kas izsekos Latvijas militārās kartogrāfijas attīstībai no tās pirmsākumiem līdz mūsdienām. Tajā paredzēts atspoguļot arī Latvijas armijas galvenā štāba Topogrāfijas priekšnieka ģenerāļa Andreja Auzāna (1871-1953) zinātnisko un profesionālo ieguldījumu militārās topogrāfijas izveidē un attīstībā. Grāmata būs noderīga augstāko mācību iestāžu kartogrāfijas programmu studentiem, Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadetiem, kā arī visiem tiem, kurus interesē Latvijas vēsture, īpaši, militārā un kartogrāfijas vēsture.

Plašāka informācija atrodama šeit: www.lgia.gov.lv

 

Karavīru atdusas vietu sakopšana

Oktobris - novembris

Nacionālie bruņotie spēki un jaunsargi kopā ar pilsētu un novadu pārstāvjiem un izglītības iestāžu audzēkņiem sakops karavīru piemiņas vietas, pieminēs brīvības cīņās kritušos karavīrus, kā arī godinās Lāčplēša kara ordeņa kavalierus.

 

Latvijas Republikas proklamēšanas gadadiena

18.novembris

Par godu valsts simtajai gadadienai paredzēta īpaši vērienīga un krāšņa Latvijas Nacionālo bruņoto spēku militārā parāde 11.novembra krastmalā. Plānots, ka tajā piedalīsies vairāki simti Latvijas un sabiedroto karavīri un militārā tehnika. Plānots, ka atzīmēt Latvijas simto gadadienu ieradīsies arī vairāki ārvalstu karakuģi, kuri līdz ar militārās tehnikas izstādi būs apskatāmi Rīgas Pasažieru ostā.

 

Pasākums par godu Latvijas pirmā apsardzības ministra iecelšanai amatā

6.decembris

Ievadot Latvijas armijas simtgadi, kuru plaši plānots atzīmēt 2019.gadā, 6.decmebrī Latvijas Kara muzejā paredzēts pasākums, kas veltīts Latvijas pirmā apsardzības ministra iecelšanai amatā un pirmo Latvijas valsts karaspēka vienību izveidei. Apsardzības ministrija tika izveidota 1918.gada 22.novembrī un apsardzības ministra amatā 6.decembrī stājās Jānis Zālītis, kurš pēc profesijas bija advokāts un savulaik bija viens no latviešu strēlnieku bataljona organizētājiem.

Plašāka informācija atrodama šeit: www.karamuzejs.lv


Aktuālās saites
© LR Aizsardzības ministrija, 2008 Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473 E-pasts: kanceleja@mod.gov.lv