Aktualitātes|Ministrija|Par aizsardzības nozari|NATO|Eiropas Savienība|UZŅĒMĒJIEM|Saites|Kontakti
Resursi un rīki
Fotogalerija
Normatīvie akti un attīstības plānošanas dokumenti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kā kļūt par karavīru
Iepirkumi RSS
Ziņas RSS
Meklēšana
Tavai drošībai
Saistītās iestādes
Jaunsardzes un informācijas centrs
Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra
Latvijas Kara muzejs
Militārās izlūkošanas un drošības dienests
Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs
Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija
Aizsardzības ministrija / Aktualitātes / Ziņas / Prettanku raķešu sistēmu “Spike” ražošanā iesaistīs arī Latvijas uzņēmumus
Prettanku raķešu sistēmu “Spike” ražošanā iesaistīs arī Latvijas uzņēmumus

Šodien aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un uzņēmuma “EuroSpike” pārstāvji Aizsardzības ministrijā parakstīja līgumu par Izraēlā ražoto dažāda veida prettanku raķešu sistēmu “Spike” iegādi 108  miljonu eiro vērtībā.

 

R. Bergmanis uzsvēra, ka aizsardzības nozarei šī ir vēsturiska diena, jo prettanku raķešu sistēmu “Spike” iegāde ievērojami stiprinās Nacionālo bruņoto spēku regulāro vienību un Zemessardzes kaujas spējas.

 

“Šis ir ļoti nozīmīgs projekts Nacionālo bruņoto spēku kaujas spēju attīstīšanai, un man ir prieks, ka kopā ar sabiedrotajiem varēsim apgūt jaunas zināšanas, lai kopīgi stiprinātu mūsu drošību,” norādīja R. Bergmanis.

 

Savukārt uzņēmuma “Eurospike” izpildirektors Gunters Lauers (Guenter Lauer), parakstot līgumu, norādīja, ka uzņēmums ir gandarīts par iespēju turpināt sadarbību ar Latvijas aizsardzības nozari un pauda apņēmību arī turpmāk nodrošināt inovatīvus tehnoloģiskos risinājumus Nacionālo bruņoto spēku vajadzībām.

 
Tāpat G. Lauers informēja, ka prettanku raķešu sistēmu “Spike” izstrādātājs “Rafael Advanced Defense Systems” pērn pievienojies Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federācijai un ar tās atbalstu veicis apjomīgu Latvijas industrijas spēju izpēti. “Šis process turpināsies arī šogad un esam apņēmības pilni projekta realizācijā iesaistīt arī Latvijas apakšuzņēmumus,” uzsvēra G. Lauers.

 

Jau ziņots, ka prettanku ieroču spēju attīstīšana ir viena no aizsardzības nozares prioritātēm, un prettanku raķešu sistēmas “Spike” atzītas par atbilstošākajām Nacionālo bruņoto spēku operacionālajām prasībām.

 

 Jauniegādātās raķešu sistēmas “Spike papildinās līdzšinējos šī bruņojuma krājumus, un ar prettanku raķetēm “Spike” tiks aprīkota arī no Lielbritānijas iegādātā kaujas izlūkošanas kāpurķēžu bruņutehnika "CVR(T)".

 

Prettanku raķešu sistēmas “Spike” tiek izmantotas 28 valstu armiju bruņojumā, tai skaitā Lietuvas, Polijas, Somijas un Vācijas bruņotajos spēkos.
Plānots, ka prettanku raķešu sistēmas “Spike” Latvijai tiks piegādātas pakāpeniski līdz 2023. gadam.

 

 

Informāciju sagatavoja:
Aiva Kokoriša
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālrunis: 67335309
E-pasts: aiva.kokorisa@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© LR Aizsardzības ministrija, 2008 Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473 E-pasts: kanceleja@mod.gov.lv