Aktualitātes|Ministrija|Par aizsardzības nozari|NATO|Eiropas Savienība|UZŅĒMĒJIEM|Saites|Kontakti
Resursi un rīki
Fotogalerija
Normatīvie akti un attīstības plānošanas dokumenti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kā kļūt par karavīru
Iepirkumi RSS
Ziņas RSS
Meklēšana
Tavai drošībai
Saistītās iestādes
Jaunsardzes un informācijas centrs
Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra
Latvijas Kara muzejs
Militārās izlūkošanas un drošības dienests
Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs
Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija
Aizsardzības ministrija / Aktualitātes / Aktuāli / Rīgā notiek NATO Zinātnes un tehnoloģiju organizācijas Cilvēkfaktora un medicīnas kolēģijas pavasara darba sesija
Rīgā notiek NATO Zinātnes un tehnoloģiju organizācijas Cilvēkfaktora un medicīnas kolēģijas pavasara darba sesija

No 3. līdz 7. aprīlim Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā notika NATO Zinātnes un tehnoloģiju organizācijas Cilvēkfaktora un medicīnas kolēģijas pavasara darba sesija, kuras ietvaros norisinājās arī zinātnisks simpozijs par preventīviem pasākumiem ar militāro dienestu saistītā un pēctraumatiskā stresa radītā pašnāvību riska mazināšanai.

 

Pasākumā pulcējās ap 150 zinātnieku no NATO un partnervalstīm, pārstāvot 27 valstis. Cilvēkfaktora un medicīnas kolēģijas pavasara darba sesiju kopīgi organizēja Aizsardzības ministrija un Rīgas Stradiņa universitāte.

 

NATO Zinātnes un tehnoloģiju organizācijas radītais ietvars paver iespējas Latvijai sniegt ieguldījumu visām dalībvalstīm būtisku izaicinājumu risināšanā: Latvijas zinātnieki ciešā sadarbībā ar ārvalstu kolēģiem un nozares profesionāļiem strādā, lai rastu atbildes aktuāliem jautājumiem.

 

Cilvēkfaktora un medicīnas kolēģijas pētījumu mērķis ir optimizēt karavīru medicīniskā atbalsta sistēmu un pilnveidot personāla darboties spējas. Šī  ir viena no lielākajām NATO Zinātņu un tehnoloģiju organizācijas kolēģijām, un Latviju tajā pārstāv Dr. med Ainārs Stepens un Dr. med. Māris Taube.

 

NATO Zinātnes un tehnoloģiju organizācijā pavisam ir septiņas kolēģijas, un katra no tām veido NATO dalībvalstu pārstāvji, kā arī augsti kvalificēti zinātnieki un citi eksperti. Kolēģijas sadarbojas ar aizsardzības un militāro tehnoloģiju attīstībā iesaistītajām institūcijām un organizācijām, kā arī NATO institūcijām.

Aktuālās saites
© LR Aizsardzības ministrija, 2008 Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473 E-pasts: kanceleja@mod.gov.lv