Aktualitātes|Ministrija|Par aizsardzības nozari|NATO|Eiropas Savienība|UZŅĒMĒJIEM|Saites|Kontakti
Resursi un rīki
Fotogalerija
Normatīvie akti un attīstības plānošanas dokumenti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kā kļūt par karavīru
Iepirkumi RSS
Ziņas RSS
Meklēšana
Tavai drošībai
Saistītās iestādes
Jaunsardzes un informācijas centrs
Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra
Latvijas Kara muzejs
Militārās izlūkošanas un drošības dienests
Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs
Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija
Aizsardzības ministrija / Aktualitātes / Aktuāli / Pabeigta topogrāfiskās kartes mērogā 1:10 000 3. izdevuma sagatavošana
Pabeigta topogrāfiskās kartes mērogā 1:10 000 3. izdevuma sagatavošana

Šī gada 7. aprīlī Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras (LĢIA) Centrālajā datubāzē tika ievietotas pēdējās pabeigtās 3. izdevuma topogrāfiskās kartes mērogā 1:10 000 karšu lapas. Atbilstoši 1993. gada topogrāfisko karšu sistēmai TKS-93 Latvijas teritorija ir sadalīta 2792 mēroga 1:10 000 karšu lapās.

 

Ir tapusi šobrīd aktuālākā un detalizētākā visas Latvijas teritorijas topogrāfiskā karte, kas tagad ir pieejama LĢIA klientiem pilnā apjomā. Karte satur būtiskākos elementus, kas rada priekšstatu par attēloto apvidu. Topogrāfiskās kartes mērogā 1:10 000 saturu var iedalīt 10 lielās objektu grupās: ģeodēziskie punkti, apbūve, saimnieciskie un kultūrvides objekti, dzelzceļi, autoceļi, hidrogrāfija, hidrotehnikas un ūdenstransporta objekti, tilti un pārceltuves, veģetācija, gruntis un purvi, valsts robeža, uzraksti.

 

Topogrāfiskās kartes mērogā 1:10 000 3. izdevuma sagatavošanas darbs tika uzsākts vēl 2009. gadā, taču kartes sagatavošanu tolaik būtiski ietekmēja finanšu krīze, kā rezultātā sagatavošanas apjomi tika būtiski samazināti. Krīzes sekas pilnībā ir izdevies pārvarēt tikai pēdējo gadu laikā, kad karšu sagatavošanas apjoms tuvinās optimālajam, kas paredz visas valsts teritorijas topogrāfiskās kartes M 1:10 000 pārklājumu atjaunot 5 - 6 gadu laikā.

 

Topogrāfiskās kartes mērogā 1:10 000 datus izmanto daudzi lietotāji – valsts un pašvaldību iestādes, fiziskas un juridiskas personas, kā arī Nacionālie bruņotie spēki.

 

Vienlaikus ar kartes 3. izdevuma pabeigšanu ir uzsākta kartes 4. izdevuma sagatavošana ar papildinātu specifikāciju, kas paplašinās kartes pielietošanas iespējas.

 

Karte pieejama gan vektordatu formātos (DGN, ESRI ArcGIS), gan arī rastra datu formātos (TIFF, JPG un PDF).


Informācija par topogrāfiskās kartes mērogā 1:10 000 sagatavošanas laiku, specifikācijām, datu pieejamību un saņemšanas kārtību pieejama LĢIA Produktu un pakalpojumu mājas lapā.

 

 

Aktuālās saites
© LR Aizsardzības ministrija, 2008 Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473 E-pasts: kanceleja@mod.gov.lv