Aktualitātes|Ministrija|Par aizsardzības nozari|NATO|Eiropas Savienība|UZŅĒMĒJIEM|Saites|Kontakti
Resursi un rīki
Fotogalerija
Normatīvie akti un attīstības plānošanas dokumenti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kā kļūt par karavīru
Iepirkumi RSS
Ziņas RSS
Meklēšana
Tavai drošībai
Saistītās iestādes
Jaunsardzes un informācijas centrs
Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra
Latvijas Kara muzejs
Militārās izlūkošanas un drošības dienests
Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs
Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija
Aizsardzības ministrija / Aktualitātes / Ziņas / Vairāk nekā 200 skolēnu “ēnos” aizsardzības nozares amatpersonas
Vairāk nekā 200 skolēnu “ēnos” aizsardzības nozares amatpersonas

Rīt, 15.februārī vairāk nekā 200 skolēnu no visas Latvijas Ēnu dienā viesosies Aizsardzības ministrijā, nozares iestādēs un Nacionālo bruņoto spēku vienībās.

 

Nacionālo bruņoto spēku komandiera ģenerālmajora Leonīda Kalniņa deviņas “ēnas” iepazīsies ar komandiera darbu Aizsardzības ministrijā, apmeklēs Nacionālo bruņoto spēku Štāba bataljonu un Apvienoto štābu, kā arī Latvijas Nacionālo aizsardzības akadēmiju.

 

Jaunsardzes un informācijas centra astoņas “ēnas” rīt piedalīsies Jaunsardzes departamenta direktora un Militārās informācijas departamenta direktores-galvenās redaktores darba dienā. Jauniešiem būs iespēja iepazīties ar Jaunsardzes kustību, kā arī uzzināt, kā top žurnāls “Tēvijas Sargs”, ziņas un video sižeti. Pēcpusdienā jaunieši tiksies ar Nacionālo bruņoto spēku Sauszemes spēku Kājnieku brigādes 1. mehanizētā kājnieku bataljona karavīriem.

 

Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūrā Rīgā un tās reģionālajās nodaļās Daugavpilī, Jēkabpilī un Rēzeknē Ēnu dienā viesosies ap 20 skolēnu, lai iepazītu Ģeodēzijas un kartogrāfijas departamenta direktora, Fotogrammetrijas nodaļas vadītāja, Toponīmikas laboratorijas vadītāja, reģionālo nodaļu vadītāju, kā arī kartogrāfijas un ģeoinformātikas inženieru darbu.

 

Tāpat “ēnas” apmeklēs Nacionālo bruņoto spēku Sauszemes spēku kājnieku brigādi un Mācību vadības pavēlniecības Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas skolu Ādažos, kā arī Gaisa spēku aviācijas bāzi Lielvārdē.

 

Ēnu dienas pasākumi paredzēti arī vairākās Zemessardzes vienībās, tai skaitā Zemessardzes 19. kājnieku bataljonā, ko apmeklēs 55 skolēni, un Zemessardzes 55. kājnieku bataljonā, kur “Citādas ēnu dienas” ietvaros skolēniem būs iespēja vērot operatīvo dienestu un Zemessardzes mācības, kā arī aplūkot tehniku un ekipējumu.

 

Informāciju sagatavoja:
Vita Briže          
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālrunis: 67335045
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv
Aktuālās saites
© LR Aizsardzības ministrija, 2008 Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473 E-pasts: kanceleja@mod.gov.lv