Aktualitātes|Ministrija|Par aizsardzības nozari|NATO|Eiropas Savienība|UZŅĒMĒJIEM|Saites|Kontakti
Resursi un rīki
Fotogalerija
Normatīvie akti un attīstības plānošanas dokumenti
NATO iepirkumi
Tirgus izpēte
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kā kļūt par karavīru
Nosūtīt vēstuli
Iepirkumi RSS
Ziņas RSS
Meklēšana
Tavai drošībai
Saistītās iestādes
Jaunsardzes un informācijas centrs
Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra
Latvijas Kara muzejs
Militārās izlūkošanas un drošības dienests
Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs
Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija
Aizsardzības ministrija / Aktualitātes / Ziņas / Bergmanis: Drošība nevar būt lēta, lai tā nekļūtu par valsts cenu
Bergmanis: Drošība nevar būt lēta, lai tā nekļūtu par valsts cenu

Šodien, 15. februārī, Briselē notiekošās NATO aizsardzības ministru sanāksmes ietvaros aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis piedalījās Ziemeļatlantijas Padomes sanāksmē.

 

Sanāksmē tika pārrunāta NATO Varšavas samitā pieņemto lēmumu īstenošana, tai skaitā, daudznacionālo bataljona lieluma kaujas grupu izveide un izvietošana Baltijas valstīs un Polijā, alianses spēja stāties pretī jaunajiem drošības izaicinājumiem, terorisma apkarošana, dalībvalstu iemaksas alianses aizsardzības budžetā un efektīvs finansējuma izlietojums.

 

Ministrs uzsvēra, ka vairāk kā jebkad aizsardzības resursa jautājums ir alianses viena no galvenajām un pamata prioritātēm. “Drošība nekad nav lēta. Pretējā gadījuma tā var būt valsts cena,” uzsvēra R.Bergmanis. “Latvijas valdība ir apņēmusies jau nākošajā gadā palielināt aizsardzības budžetu līdz 2% no iekšzemes kopprodukta, un es kā aizsardzības ministrs cīnīšos, lai šis lēmums un solis netiktu mainīts.”

 

Aizsardzības ministrs pauda atbalstu NATO iesaistes palielināšanai cīņā pret terorismu un uzsvēra Latvijas rūpes par terorisma skarto valstu situāciju, vienlaikus apzinoties šī izaicinājuma globālo raksturu: “Latvija 15 gadus ir piedalījusies terorisma apkarošanā NATO, Eiropas Savienības un starptautisku koalīciju ietvaros. Šī mērķa labad mūsu karavīri plecu pie plecu ir cīnījušies ar ASV, Lielbritānijas, Spānijas, Polijas, Norvēģijas, Vācijas, Francijas, Dānijas un citu sabiedroto valstu karavīriem. Latvija ir apņēmusies kopā ar sabiedrotajiem šo cīņu turpināt.”

 

Tāpat R. Bergmanis uzvēra, ka jauno drošības izaicinājumu kontekstā ir būtiski stiprināt alianses vienotību un dalībvalstu savstarpējo sadarbību, kā arī nodrošināt aizsardzībai atbilstošu finansējumu.

 

No 15. līdz 16.februārim aizsardzības ministrs R. Bergmanis piedalās NATO ministru sanāksmē Briselē, kurā tiek diskutēts par alianses jaunajiem izaicinājumiem, kā arī aizsardzības un atturēšanas spējām un to stiprināšanu.

 

Informāciju sagatavoja:
Vita Briže
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālrunis: 67335045
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv


Aktuālās saites
© LR Aizsardzības ministrija, 2008 Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473 E-pasts: kanceleja@mod.gov.lv