Aktualitātes|Ministrija|Par aizsardzības nozari|NATO|Eiropas Savienība|UZŅĒMĒJIEM|Saites|Kontakti
Resursi un rīki
Fotogalerija
Normatīvie akti un attīstības plānošanas dokumenti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kā kļūt par karavīru
Iepirkumi RSS
Ziņas RSS
Meklēšana
Tavai drošībai
Saistītās iestādes
Jaunsardzes un informācijas centrs
Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra
Latvijas Kara muzejs
Militārās izlūkošanas un drošības dienests
Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs
Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija
Aizsardzības ministrija / Aktualitātes / Ziņas / Bergmanis ar daudznacionālās kaujas grupas dalībvalstu ministriem pārrunā sabiedroto uzņemšanu Latvijā
Bergmanis ar daudznacionālās kaujas grupas dalībvalstu ministriem pārrunā sabiedroto uzņemšanu Latvijā

15.februārī aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis piedalījās Kanādas aizsardzības ministra Hardžita Sadžana organizētajā sanāksmē daudznacionālā bataljona līmeņa kaujas grupas dalībvalstīm, kur kopā ar Kanādu un Latviju bija pārstāvētas arī Albānija, Itālija, Spānija, Slovēnija un Polija.

 

“Kanādas vadītās daudznacionālās bataljona līmeņa kaujas grupas ierašanās Baltijā ir atturēšanas politikas elements un parāda NATO dalībvalstu vienotību,” uzsver R.Bergmanis. “Tā ir NATO atbilde uz Krievijas pieaugošajām militārajām aktivitātēm reģionā daudzu gadu garumā.”

 

R.Bergmanis informēja par progresu, gatavojoties uzņemt sabiedroto karavīrus Latvijā, norādot, ka visi darbi norisinās, kā plānots. Viņš apliecināja, ka Aizsardzības ministrija risina infrastruktūras nodrošinājuma jautājumu, efektīvi plānojot gan esošo militāro objektu kapacitāti un noslogojumu, gan sekmējot ātrāku jaunu objektu būvniecību normatīvo aktu noteiktajā kārtībā.

 

“Sanāksmes laikā apliecināju sabiedrotajiem, ka Latvija kā uzņemošā valsts dara visu nepieciešamo, lai pēc iespējas ātrāk varētu izvietot Kanādas vadīto kaujas grupu, tādējādi īstenojot pērn NATO Varšavas samitā pieņemtos lēmumus,” norāda R.Bergmanis.

 

Ministrs vēlreiz izteica pateicību visām valstīm, kas apņēmušās iesaistīties Kanādas vadītajā daudznacionālajā bataljona lieluma kaujas grupā Latvijā, īstenojot Varšavas samitā pieņemtos lēmumus.

 

No 15. līdz 16.februārim aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis piedalās NATO ministru sanāksmē Briselē, kur diskutē par alianses jaunajiem izaicinājumiem, kā arī aizsardzības un atturēšanas spējām un to ieviešanu.

 

Informāciju sagatavoja:
Daina Ozoliņa
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālrunis: 67335224
E-pasts: prese@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© LR Aizsardzības ministrija, 2008 Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473 E-pasts: kanceleja@mod.gov.lv