Aktualitātes|Ministrija|Par aizsardzības nozari|NATO|Eiropas Savienība|UZŅĒMĒJIEM|Saites|Kontakti
Resursi un rīki
Fotogalerija
Normatīvie akti un attīstības plānošanas dokumenti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kā kļūt par karavīru
Iepirkumi RSS
Ziņas RSS
Meklēšana
Tavai drošībai
Saistītās iestādes
Jaunsardzes un informācijas centrs
Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra
Latvijas Kara muzejs
Militārās izlūkošanas un drošības dienests
Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs
Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija
Aizsardzības ministrija / Aktualitātes / Ziņas / Vizītē Latvijā uzturēsies ģenerālis Skaparoti
Vizītē Latvijā uzturēsies ģenerālis Skaparoti

Trešdien, 15. martā, oficiālā vizītē Latvijā uzturēsies ASV Eiropas spēku virspavēlnieks, NATO spēku virspavēlnieks Eiropā ģenerālis Kērtiss M. Skaparoti (Curtis M. Scaparrotti).

 

Vizītes laikā ģenerālis K.M.Skaparoti tiksies ar Aizsardzības ministru Raimondu Bergmani un Nacionālo bruņoto spēku komandieri ģenerālmajoru Leonīdu Kalniņu, lai pārrunātu reģionālās drošības situāciju, Latvijas un ASV līdzšinējo un turpmāko divpusējo sadarbību aizsardzības jomā, tai skaitā ASV klātbūtni Latvijā.

 

Ģenerālis K.M.Skaparoti arī apmeklēs Ādažu bāzi, kur tiksies ar ASV karavīriem, kas operācijas “Atlantic Resolve” ietvaros dienesta pienākumus patlaban pilda Latvijā. 

 

Plkst. 13.50 ģenerālis K.M.Skaparoti un Nacionālo bruņoto spēku vadība noliks ziedus pie pulkveža O. Kalpaka pieminekļa Rīgā.

 

No plkst. 15.35 līdz 15.50 Aizsardzības ministrijā plānota aizsardzības ministra R.Bergmaņa un ģenerāļa K.M.Skaparoti preses konference par turpmāko ASV klātbūtni Baltijas valstīs. 

 

Plānots, ka 15. martā ģenerālis K.M.Skaparoti arī tiksies ar Ministru prezidentu Māri Kučinski, Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci un ASV vēstnieci Latvijā Nensiju Bikofu Petitu (Nancy Bikoff Pettit).

 

Ģenerālis K.M.Skaparoti ASV Eiropas spēku virspavēlnieka amatā stājās 2016. gada maijā. Vienlaikus viņš ir arī NATO spēku virspavēlnieks Eiropā.

 

Pašlaik ASV klātbūtni Latvijā nodrošina ASV 3. brigādes smagās bruņutehnikas rotas karavīri, kas operācijas “Atlantic Resolve” ietvaros Latvijā ieradās šī gada februārī. 

 

“Atlantic Resolve” ir ASV operācija, kas tika aizsākta 2014. gada pavasarī, demonstrējot ASV ieguldījumu kolektīvajā drošībā pēc Krievijas veiktās Krimas aneksijas. 173. aviācijas brigādes karavīri bija pirmie, kas ieradās Baltijas valstīs un Polijā operācijas “Atlantic Resolve” ietvaros 2014. gada aprīlī.Plašsaziņas līdzekļu pārstāvju ievērībai!

15. martā aicinām apmeklēt svinīgo ziedu nolikšanas ceremoniju pie pulkveža O.Kalpaka pieminekļa Rīgā plkst. 13.50 un ģenerāļa Skaparoti preses konferenci Aizsardzības ministrijā, kas notiks no plkst. 15.35 līdz 15.50. 

 

Apmeklējot preses konferenci, lūgums ierasties Aizsardzības ministrijā savlaicīgi – līdz plkst. 15.15. Līdzi nepieciešams ņemt personu apliecinošu dokumentu – pasi vai ID karti.

 

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 67335045
E-pasts: prese@mod.gov.lv 
Aktuālās saites
© LR Aizsardzības ministrija, 2008 Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473 E-pasts: kanceleja@mod.gov.lv