Aktualitātes|Ministrija|Par aizsardzības nozari|NATO|Eiropas Savienība|UZŅĒMĒJIEM|Saites|Kontakti
Resursi un rīki
Fotogalerija
Normatīvie akti un attīstības plānošanas dokumenti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kā kļūt par karavīru
Iepirkumi RSS
Ziņas RSS
Meklēšana
Tavai drošībai
Saistītās iestādes
Jaunsardzes un informācijas centrs
Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra
Latvijas Kara muzejs
Militārās izlūkošanas un drošības dienests
Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs
Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija
Aizsardzības ministrija / Aktualitātes / Ziņas / Bergmanis: Vācijas ieguldījums Latvijas drošības stiprināšanā ir patiesi nozīmīgs
Bergmanis: Vācijas ieguldījums Latvijas drošības stiprināšanā ir patiesi nozīmīgs

Šodien, 13.martā aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis tikās ar Vācijas Federatīvās Republikas Bundestāga Aizsardzības komisijas deputātiem, lai pārrunātu Latvijas un Vācijas divpusējo sadarbību aizsardzības jomā, kā arī iepazīstinātu ar aizsardzības nozares prioritātēm un izaicinājumiem.

 

Sanāksmes laikā tika pārrunāti mūsdienu reģionālās drošības izaicinājumi, NATO Varšavas samitā pieņemto lēmumu izpilde un NATO iesaiste Latvijas drošības stiprināšanā.

 

Aizsardzības ministrs R.Bergmanis augstu novērtēja Vācijas centienus uzņemties lielāku atbildību Eiropas drošības un aizsardzības jautājumos, tostarp arī Latvijā, atkārtoti izvietojot pārvietojamo Gaisa kontroles un ziņošanas centru.

 

R.Bergmanis pateicās Vācijai par līdz šim sniegto ieguldījumu reģionālās aizsardzības stiprināšanā. “Vācijas radari mums ir palīdzējuši novērot Baltijas gaisa telpu, Vācijas lidmašīnas ir palīdzējušas to turēt drošībā un Vācijas karavīri Baltijas valstīs regulāri piedalās kopīgās mācībās. Arī Vācijas vadītā kaujas grupa Lietuvā ļaus justies drošāk ne tikai Lietuvas, bet arī Latvijas iedzīvotājiem. Vācijas ieguldījums ir patiesi nozīmīgs,” sacīja aizsardzības ministrs.

 

Jau ziņots, 2.martā Vācijas aizsardzības ministre Urzula fon der Leiena paziņoja, ka jau aprīlī Latvijā atkārtoti izvietos pārvietojamo Gaisa kontroles un ziņošanas centru.

 

Pēc Krievijas veiktās Krimas aneksijas 2014.gada pavasarī un agresijas Ukrainas austrumos, NATO, tostarp Vācija aktīvi iesaistās klātbūtnes stiprināšanā un drošības veicināšanā Latvijā.

 

Pērn jūlijā Nacionālo bruņoto spēku aviācijas bāzē Lielvārdē Vācijas bruņotie spēki izvietoja pārvietojamo Gaisa kontroles un ziņošanas centru iniciatīvas “Persistent Presence” ietvaros, īstenojot sabiedroto spēku klātbūtni saskaņā ar NATO samitā Velsā pieņemtajiem lēmumiem par reģionālās drošības stiprināšanu alianses austrumu pierobežā. Integrēts Baltijas valstu gaisa telpas kontroles sistēmā (BALTNET), pārvietojamais Gaisa kontroles un ziņošanas centrs bija daļa no NATO gaisa telpas novērošanas un kontroles sistēmas.

 

Vācijas karavīri jau iepriekš piedalījušies kopīgās militārās mācībās Latvijā kopā ar Latvijas un citu sabiedroto valstu bruņoto spēku karavīriem.

 

Papildu informācija:
Aizsardzības ministra uzruna Vācijas Federatīvās Republikas Bundestāga Aizsardzības komisijas deputātiem: http://www.mod.gov.lv/Pirma%20lpp/ministra_darba_kartiba/Ministra_runas/2017/03/26-01.aspx

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 67335093
E-pasts: prese@mod.gov.lv


Aktuālās saites
© LR Aizsardzības ministrija, 2008 Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473 E-pasts: kanceleja@mod.gov.lv