Aktualitātes|Ministrija|Par aizsardzības nozari|NATO|Eiropas Savienība|UZŅĒMĒJIEM|Saites|Kontakti
Resursi un rīki
Fotogalerija
Normatīvie akti un attīstības plānošanas dokumenti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kā kļūt par karavīru
Iepirkumi RSS
Ziņas RSS
Meklēšana
Tavai drošībai
Saistītās iestādes
Jaunsardzes un informācijas centrs
Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra
Latvijas Kara muzejs
Militārās izlūkošanas un drošības dienests
Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs
Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija
Aizsardzības ministrija / Aktualitātes / Ziņas / Ādažu bāzē notiks svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija
Ādažu bāzē notiks svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija

19.jūnijā Ādažu bāzē notiks svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija, kas noslēgs NATO daudznacionālo bataljona līmeņa kaujas grupu izvietošanu Baltijas valstīs un Polijā.

 

Kanādas vadītās kaujas grupas karavīrus Latvijā sveiks Valsts prezidents Raimonds Vējonis, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālmajors Leonīds Kalniņš, kā arī citi augsta līmeņa viesi no NATO un Kanādas vadītās kaujas grupas dalībvalstīm.

 

NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupu vadīs Kanāda, un to veidos vairāk nekā 1000 karavīru no Albānijas, Itālijas, Kanādas, Polijas, Slovēnijas un Spānijas.

 

Pērn NATO samitā Varšavā NATO valstu un valdību vadītāji apstiprināja vienošanos ar daudznacionālo bataljona līmeņa kaujas grupu izvietošanu Igaunijā, Latvijā, Lietuvā un Polijā. Kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību.

 

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvju ievērībai!


Plašsaziņas līdzekļu pārstāvji ir aicināti apmeklēt mediju pasākumus Ādažu bāzē, kas notiks svinīgās sagaidīšanas ceremonijas laikā. Lai piedalītos šajos pasākumos, nepieciešama iepriekšēja akreditācija.

 

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem būs iespēja atspoguļot ceremoniju, kā arī apmeklēt divas preses konferences. Pasākuma laikā būs iespējams tikties ar Kanādas vadītās kaujas grupas karavīriem un intervēt pasākuma dalībniekus.

 

Svinīgā sagaidīšanas ceremonija notiks 19.jūnijā, plkst.12:30 Ādažu bāzē. Medijiem uz pasākumu jāierodas savlaicīgi – plkst.11:30, ņemot līdzi personu apliecinošu dokumentu (pasi vai ID karti).

 

Transports: No Aizsardzības ministrijas uz Ādažu bāzi un atpakaļ tiks nodrošināts transports. Autobuss pasākuma dienā plkst. 10:30 izbrauks no Aizsardzības ministrijas, Kr. Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, bet izbraukšana no Ādažiem uz Rīgu plānota ap plkst. 16:00.

 

Akreditācija: Lūdzu ņemt vērā, ka vietu skaits ir ierobežots. Lai piedalītos mediju pasākumos, lūdzu reģistrēties līdz 12.jūnijam, sazinoties ar Aivu Kokorišu (e-pasts: aiva.kokorisa@mod.gov.lv; tālr.: 67335309), kā arī informējot, vai vēlēsieties izmantot Aizsardzības ministrijas transportu.

 

Nepieciešams norādīt savu vārdu, uzvārdu, kā arī iesniegt derīga personu apliecinoša dokumenta (pases vai ID) kopiju un apliecinājuma vēstuli no redakcijas.

 

Informāciju sagatavoja:

Anete Gnēze
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vadītāja
Tālrunis: 67335093, 26474087
E-pasts: anete.gneze@mod.gov.lv
Aktuālās saites
© LR Aizsardzības ministrija, 2008 Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473 E-pasts: kanceleja@mod.gov.lv