Aktualitātes|Ministrija|Par aizsardzības nozari|NATO|Eiropas Savienība|UZŅĒMĒJIEM|Saites|Kontakti
Resursi un rīki
Fotogalerija
Normatīvie akti un attīstības plānošanas dokumenti
NATO iepirkumi
Tirgus izpēte
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kā kļūt par karavīru
Nosūtīt vēstuli
Iepirkumi RSS
Ziņas RSS
Meklēšana
Tavai drošībai
Saistītās iestādes
Jaunsardzes un informācijas centrs
Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra
Latvijas Kara muzejs
Militārās izlūkošanas un drošības dienests
Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs
Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija
Aizsardzības ministrija / Aktualitātes / Ziņas / Bergmanis: ASV amatpersonas pauž stingru atbalstu Baltijas valstu drošības stiprināšanai
Bergmanis: ASV amatpersonas pauž stingru atbalstu Baltijas valstu drošības stiprināšanai

No 5. līdz 8. jūnijam aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis uzturējās darba vizītē Vašingtonā, ASV, kur tikās ar  ASV amatpersonām un domnīcu pārstāvjiem, iepazīstinot ar Latvijas ieguldījumu valsts aizsardzības spēju stiprināšanā un uzņemošās valsts atbalsta nodrošināšanā, kā arī apliecinot Latvijas iesaisti reģionālās un globālās drošības sekmēšanā. 

 

Tikšanos laikā aizsardzības ministrs R.Bergmanis arī informēja ASV amatpersonas par 2018. gadā plānoto Latvijas aizsardzības budžeta pieaugumu līdz 2% no iekšzemes kopproduktu, pateicās par ASV ieguldījumu Latvijas bruņoto spēku aizsardzības infrastruktūras attīstībā un pārrunāja turpmāko Latvijas un ASV divpusējo sadarbību.

 

Darba vizītes laikā aizsardzības ministrs tikās ar Pārstāvju palātas Baltijas atbalsta grupas (House Baltic Caucus) līdzpriekšsēdētāju Džonu Šimkus (John Shimkus), Pārstāvju palātas Ārlietu komitejas priekšsēdētāju Edu Roisu (Ed Royce), kongresmeni Robu Vitmenu (Rob Wittman), senatoriem Marko Rubio (Marco Rubio), Džeku Rīdu (Jack Reed), Džīnu Šahīnu (Jeanne Shaheen) un citām ASV amatpersonām, saņemot stingru atbalstu Baltijas valstu drošības stiprināšanai.

 

Tāpat vizītes ietvaros R. Bergmanis piedalījās domnīcas “Atlantic Council” rīkotajā apbalvošanas ceremonijā, kurā ASV viceprezidents Maiks Penss (Mike Pence) no jauna apliecināja ASV uzticību NATO saistībām un balvu par ieguldījumu starptautiskās drošības stiprināšanā saņēma NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs (Jens Stoltenberg). 

 

Aizsardzības ministrs arī apmeklēja ASV domnīcas “Atlantic Council” un Lietuvas Aizsardzības ministrijas rīkoto konferenci par turpmāko aizsardzības un atturēšanas politiku Ziemeļeiropā, kur piedalījās paneļdiskusijā par Baltijas valstu ieguldījumu alianses aizsardzības spēju stiprināšanā.

 

Vienlaikus darba vizītē ASV uzturējās arī Lietuvas aizsardzības ministrs Raimundas Karoblis (Raimundas Karoblis) un Igaunijas aizsardzības ministrs Margus Tsahkna (Margus Tsahkna). 

 

Sadarbība ar ASV ir viena no Latvijas aizsardzības politikas divpusējo attiecību prioritātēm. Kopš 2014. gada ASV nodrošina pastāvīgu militāru klātbūtni Baltijas valstīs un Polijā, tādējādi apliecinot ASV nepārtraukto ieguldījumu NATO dalībvalstu kolektīvajā drošībā un veicinot mieru un stabilitāti reģionā.


Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 67335045
E-pasts: prese@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© LR Aizsardzības ministrija, 2008 Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473 E-pasts: kanceleja@mod.gov.lv