Aktualitātes|Ministrija|Par aizsardzības nozari|NATO|Eiropas Savienība|UZŅĒMĒJIEM|Saites|Kontakti
Resursi un rīki
Fotogalerija
Normatīvie akti un attīstības plānošanas dokumenti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kā kļūt par karavīru
Iepirkumi RSS
Ziņas RSS
Meklēšana
Tavai drošībai
Saistītās iestādes
Jaunsardzes un informācijas centrs
Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra
Latvijas Kara muzejs
Militārās izlūkošanas un drošības dienests
Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs
Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija
Aizsardzības ministrija / Aktualitātes / Ziņas / Aizsardzības ministrs apmeklēs Baltijas Aizsardzības koledžas izlaidumu
Aizsardzības ministrs apmeklēs Baltijas Aizsardzības koledžas izlaidumu

Rīt, 15. jūnijā, Tartu, Igaunijā, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis apmeklēs Baltijas Aizsardzības koledžas (BALTDEFCOL) Augstākās vadības un Apvienotās vadības un štāba virsnieka kursu absolventu izlaidumu. Šogad Baltijas Aizsardzības koledžu absolvēs 14 Nacionālo bruņoto spēku virsnieki un viens civildienesta ierēdnis.

 

Augstākās vadības kursu absolvēs 16 studenti no astoņām valstīm – Gruzijas, Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Slovākijas, Ukrainas un Vācijas. Kursa absolventu vidū ir arī divi Latvijas virsnieki. Augstākās vadības kursa ilgums ir pieci mēneši, un tajā galvenais uzsvars ir uz virsnieku operacionālā līmeņa apmācību un izpratnes veicināšanu par reģionālajiem un globālajiem ģeopolitiskajiem procesiem.

 

Savukārt Apvienotās vadības un štāba virsnieka kursu absolvēs 57 vecākie virsnieki un civildienesta ierēdņi no Armēnijas, ASV, Azerbaidžānas, Bosnijas un Hercegovinas, Gruzijas, Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Moldovas, Norvēģijas, Polijas, Serbijas, Ukrainas un Vācijas. Starp kursa absolventiem ir 12 Latvijas virsnieki un viens civildienesta ierēdnis no Aizsardzības ministrijas. Kursa ilgums ir 11 mēneši, un tā mērķis ir operacionālā līmenī apmācīt vecāko virsnieku sastāvu NATO operāciju plānošanai nacionālajos un daudznacionālajos štābos.

 

“Baltijas Aizsardzības koledža ir izcils Baltijas valstu sadarbības projekts mūsu valstu aizsardzības un bruņoto spēku virsniecības izcilības attīstībā. Esmu par to pārliecinājies, viesojoties augstskolā Tartu, un tādēļ varu droši sacīt, ka šis sadarbības projekts ir sevi attaisnojis pilnībā,” uzsver aizsardzības ministrs R. Bergmanis.

 

Baltijas Aizsardzības koledža ir dibināta 1998. gadā ar mērķi nodrošināt virsnieku un aizsardzības nozarē strādājošo ierēdņu apmācību pēc vienotiem NATO mācību metodikas standartiem un procedūrām. Mācību procesu nodrošina aizsardzības nozares eksperti no Baltijas un citām NATO un Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm. Liela uzmanība tiek pievērsta arī daudznacionālai mācību videi, apmācot studentus no NATO un ES, kā arī NATO partnervalstīm.

 

Koledžas komandanta amatu rotācijas kārtībā ik pēc trīs gadiem ieņem kāds no Baltijas valstu bruņoto spēku pārstāvjiem. Pašlaik komandanta pienākumus pilda Latvijas bruņoto spēku pārstāvis ģenerālmajors Andis Dilāns.

 

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 67335045
E-pasts: prese@mod.gov.lv


Aktuālās saites
© LR Aizsardzības ministrija, 2008 Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473 E-pasts: kanceleja@mod.gov.lv