Aktualitātes|Ministrija|Par aizsardzības nozari|NATO|Eiropas Savienība|UZŅĒMĒJIEM|Saites|Kontakti
Resursi un rīki
Fotogalerija
Normatīvie akti un attīstības plānošanas dokumenti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kā kļūt par karavīru
Iepirkumi RSS
Ziņas RSS
Meklēšana
Tavai drošībai
Saistītās iestādes
Jaunsardzes un informācijas centrs
Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra
Latvijas Kara muzejs
Militārās izlūkošanas un drošības dienests
Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs
Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija
Aizsardzības ministrija / Aktualitātes / Ziņas / Militārā policija svinīgi atzīmēs 20.gadadienu
Militārā policija svinīgi atzīmēs 20.gadadienu

Rīt, 6. jūlijā, Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Viesturs Silenieks, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālmajors Leonīds Kalniņš un Militārās policijas komandieris pulkvedis Tālis Majors piedalīsies Militārās policijas 20. gadadienai veltītajā svinīgajā sanāksmē, lai sveiktu karavīrus un pasniegtu apbalvojumus par sasniegumiem dienestā.

 

Atzīmējot vienības 20. gadadienu, Militārā policija arī aicina iedzīvotājus apmeklēt svinīgo pasākumu pie Brīvības pieminekļa, kur plkst. 9.10 notiks ziedu nolikšanas ceremonija un varēs vērot Nacionālo bruņoto spēku orķestra defilē.

 

“Esmu gandarīts par Militārās policijas izaugsmi šo 20 gadu laikā: no apakšvienības, kas veic izmeklēšanu militārajā dienestā, tā ir kļuvusi par vienu no skaitliski lielākajām Nacionālo bruņoto spēku vienībām, kas ne vien nodrošina likumību bruņotajos spēkos, bet arī sniedz būtisku ieguldījumu sabiedrības drošībā. Vēlos pateikties ikvienam Militārās policijas karavīram par pašaizliedzību dienestā un ieguldījumu vienības attīstībā,” uzsver Nacionālo bruņoto spēku komandieris.

 

Militārā policija tika dibināta 1997. gada 1. jūlijā uz Latvijas Republikas Valsts prezidenta un Saeimas Drošības dienesta bāzes.

 

Militārā policija nodrošina Valsts prezidenta un svarīgu valsts amatpersonu apsardzi, sniedz atbalstu vienību komandieriem militāro pasākumu drošības un kārtības nodrošināšanā, veic objektu un kravu apsardzi, kolonnu pavadīšanu un militārā transporta kustības kontroli, kā arī novērš un izmeklē pārkāpumus militārajā dienestā. 

 

Militāro policiju veido Militārās policijas štābs, Štāba un apgādes rota, Kurjeru nodaļa, Izmeklēšanas dienests, Specializētā Militāro policistu rota, Militāro policistu rota un Valsts prezidenta apsardze.

 

Militārā policija ir vienība ar izmeklēšanas iestādes un operatīvās darbības subjekta tiesībām.Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 67335045
E-pasts: prese@mod.gov.lv
Aktuālās saites
© LR Aizsardzības ministrija, 2008 Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473 E-pasts: kanceleja@mod.gov.lv