Aktualitātes|Ministrija|Par aizsardzības nozari|NATO|Eiropas Savienība|UZŅĒMĒJIEM|Saites|Kontakti
Resursi un rīki
Fotogalerija
Normatīvie akti un attīstības plānošanas dokumenti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kā kļūt par karavīru
Iepirkumi RSS
Ziņas RSS
Meklēšana
Tavai drošībai
Saistītās iestādes
Jaunsardzes un informācijas centrs
Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra
Latvijas Kara muzejs
Militārās izlūkošanas un drošības dienests
Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs
Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija
Aizsardzības ministrija / Aktualitātes / Ziņas / Bergmanis tiksies ar Ukrainā kritušo karavīru bērniem
Bergmanis tiksies ar Ukrainā kritušo karavīru bērniem

Rīt, 4. augustā, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis dosies uz Cēsīm, lai tiktos ar 25 Ukrainas bruņoto spēku un Ukrainas Nacionālās gvardes kritušo karavīru bērniem, kas no 31. jūlija līdz 5. augustam viesojas Latvijā. 

 

“Esam gandarīti palīdzēt Ukrainai ne tikai aizsardzības spēju stiprināšanā, bet arī dažādos sociālos projektos. Bērniem, kas piedzīvojuši karu, zaudējuši vecākus, pieredzējuši sāpes un ciešanas, gribam sniegt kaut nelielu atbalstu, dāvinot atpūtu un mieru mūsu skaistajā Latvijā,” uzsver aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis.

 

Pasākumā piedalīsies un bērnus sveiks arī Cēsu pašvaldības pārstāvji un Ukrainas vēstniecības Latvijā 1. sekretārs Ruslans Tsekovs.

 

Jau ziņots, ka Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolā Cēsīs ciemojas 25 Ukrainā kritušo karavīru bērni, kas kopā ar jaunsargiem piedalās dažādās sportiskās aktivitātēs, dodas ekskursijās, apmeklē atpūtas kompleksu “Rakši”, Latvijas Dabas muzeju un Vecrīgu, atpūšas Jūrmalā, kā arī piedalās atrakcijās piedzīvojumu parkā “Ozolkalns”. 

 

Jau ceturto gadu Latvijas aizsardzības nozare sniedz atbalstu militārā konflikta rezultātā cietušajiem Ukrainas karavīriem un viņu ģimenēm. Kopš 2014. gada vasaras Ukrainas Bruņoto spēku un Ukrainas Nacionālās gvardes karavīru bērni saņem sūtījumus, uzsākot skolas gaitas, kā arī dāvanas Ziemassvētkos, uz Ukrainu nosūtītas vairākas kravas ar humāno palīdzību. Šogad Latvijas sarūpētās humānās palīdzības kravas nogādātas tieši Doņeckas apgabalā, kur palīdzība gan karavīriem, gan civiliedzīvotājiem nepieciešama visvairāk.

 

Lai sagatavotos bērnu uzņemšanai, Nacionālo bruņoto spēku virskapelāns Elmārs Pļaviņš jūnija beigās devās uz Ukrainu, kur tikās ar Ukrainas militāro organizāciju vadītājiem, kā arī nogādāja kārtējo humānās palīdzības kravu Ukrainas bruņoto spēku karavīriem, viņu ģimenēm un Austrumukrainā cietušajiem civiliedzīvotājiem.

 

Informāciju sagatavoja:

Aiva Kokoriša

AM Militāri publisko attiecību departamenta

Preses nodaļas vecākā referente

Tālrunis: 67335309

E-pasts: aiva.kokorisa@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© LR Aizsardzības ministrija, 2008 Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473 E-pasts: kanceleja@mod.gov.lv