Aktualitātes|Ministrija|Par aizsardzības nozari|NATO|Eiropas Savienība|UZŅĒMĒJIEM|Saites|Kontakti
Resursi un rīki
Fotogalerija
Normatīvie akti un attīstības plānošanas dokumenti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kā kļūt par karavīru
Iepirkumi RSS
Ziņas RSS
Meklēšana
Tavai drošībai
Saistītās iestādes
Jaunsardzes un informācijas centrs
Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra
Latvijas Kara muzejs
Militārās izlūkošanas un drošības dienests
Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs
Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija
Aizsardzības ministrija / Aktualitātes / Ziņas / Tiksies Latvijas un Lielbritānijas aizsardzības nozares vadība
Tiksies Latvijas un Lielbritānijas aizsardzības nozares vadība

Pirmdien, 4. septembrī, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš tiksies ar Lielbritānijas bruņoto spēku komandieri Gaisa spēku maršalu Stjuartu Pīču (Stuart Peach) un Lielbritānijas Aizsardzības ministrijas valsts sekretāru Stīvenu Lovgrovu (Stephen Lovegrove), lai pārrunātu aktuālos divpusējās sadarbības, kā arī reģionālās un starptautiskās drošības jautājumus. 

 

Lielbritānijas delegācijas sastāvā vizītē piedalīsies arī Lielbritānijas vēstnieks Latvijā Kīts Šenons (Keith Shannon) un Lielbritānijas Aizsardzības atašejs Gaisa spēku majors Marks Sapsfords (Mark Sapsford).

 

Tāpat Lielbritānijas aizsardzības nozares delegācija apmeklēs Ādažu bāzi, kur tiksies ar Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes komandieri pulkvedi Ilmāru Ati Lejiņu, lai pārrunātu mehanizācijas projekta attīstību, kā arī apskatītu militāro tehniku, tai skaitā kaujas izlūkošanas kāpurķēžu bruņutehniku (CRV(T)).  

 

Jau ziņots, ka 2014. gada septembrī tika parakstīts Latvijas un Lielbritānijas starpvaldību pirkuma līgums, kas paredz 123 Lielbritānijas bruņoto spēku lietošanā esošo kāpurķēžu bruņutehnikas vienību iegādi Latvijas Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes vajadzībām. Mehanizācijas projekta ietvaros Latvija no Lielbritānijas saņēmusi jau vairāk nekā 60 kāpurķēžu bruņutehnikas vienības, un bruņutehnikas piegāde pakāpeniski turpināsies līdz 2020. gadam. 

 

Mehanizācijas projekta mērķis ir attīstīt Nacionālo bruņoto spēku kaujas spējas, kā arī ilgtermiņā nodrošināt Latvijas un NATO kolektīvo aizsardzību, tāpēc kaujas izlūkošanas kāpurķēžu bruņutehnikas iegāde ir nozīmīgs ieguldījums Latvijas pašaizsardzības spēju stiprināšanā.

 

Informāciju sagatavoja:

Aiva Kokoriša

AM Militāri publisko attiecību departamenta

Preses nodaļas vecākā referente

Tālrunis: 67335309

E-pasts: aiva.kokorisa@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© LR Aizsardzības ministrija, 2008 Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473 E-pasts: kanceleja@mod.gov.lv