Aktualitātes|Ministrija|Par aizsardzības nozari|NATO|Eiropas Savienība|UZŅĒMĒJIEM|Saites|Kontakti
Resursi un rīki
Fotogalerija
Normatīvie akti un attīstības plānošanas dokumenti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kā kļūt par karavīru
Iepirkumi RSS
Ziņas RSS
Meklēšana
Tavai drošībai
Saistītās iestādes
Jaunsardzes un informācijas centrs
Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra
Latvijas Kara muzejs
Militārās izlūkošanas un drošības dienests
Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs
Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija
Aizsardzības ministrija / Aktualitātes / Ziņas / Bergmanis piedalīsies neformālajā Eiropas Savienības aizsardzības ministru sanāksmē Tallinā
Bergmanis piedalīsies neformālajā Eiropas Savienības aizsardzības ministru sanāksmē Tallinā

6. un 7. septembrī aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis piedalīsies Eiropas Savienības aizsardzības ministru neformālajā sanāksmē Tallinā, kurā pārrunās aktuālos aizsardzības un drošības politikas jautājumus. 

 

Ministri diskutēs par Eiropas Savienības drošības un aizsardzības spēju stiprināšanu, attīstot pastāvīgo strukturēto sadarbību aizsardzības jomā (PESCO), kas paredz kopēju kritēriju un saistību definēšanu tādās jomās kā operacionālā gatavība un spēju izvērtēšana, spēku savietojamība, sadarbība un koordinācija, spēju iztrūkuma novēršana, aizsardzības budžets un ekipējuma programma.

 

Tāpat aizsardzības ministri piedalīsies stratēģiskajā kiberdrošības vingrinājumā “Cybrid 2017”, kura mērķis ir identificēt stratēģiska līmeņa izaicinājumus, kas var rasties hipotētiskas kiberkrīzes gadījumā. Ņemot vērā, ka šogad pret Eiropas Savienības dalībvalstu kritisko infrastruktūru veikti dažādas intensitātes un rakstura kiberuzbrukumi, vingrinājuma laikā plānots izstrādāt individuālu un kolektīvu pasākumu kopumu kiberuzbrukumu novēršanai.

 

Ministri pārrunās arī starptautisko operāciju aktualitātes, īpaši pievēršoties Eiropas Savienības pretpirātisma operācijai “Atalanta” un Eiropas Savienības apmācības misijai Mali, kurā piedalās arī Latvijas karavīri. 

 

Sanāksmes laikā R. Bergmanis tiksies ar Rumānijas aizsardzības ministru Adrianu Tutuianu (Adrian Tutuianu), lai apspriestu valstu turpmāko divpusējo sadarbību.  

 

Aizsardzības ministru sanāksmē piedalīsies tādas augsta līmeņa amatpersonas kā NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs (Jens Stoltenberg) un Apvienoto Nāciju Organizācijas ģenerālsekretāra vietnieks miera uzturēšanas operācijas jautājumos Žans Pjērs Lakruā (Jean-Pierre Lacroix).

 

Eiropas Savienības aizsardzības ministru tikšanās notiek četras reizes gadā - divas formālā un divas neformālā līmenī. Neformālās sanāksmes rīko Eiropas Savienības Padomē prezidējošā valsts.

 

Informāciju sagatavoja:
Aiva Kokoriša
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālrunis: 67335309
E-pasts: aiva.kokorisa@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© LR Aizsardzības ministrija, 2008 Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473 E-pasts: kanceleja@mod.gov.lv