Aktualitātes|Ministrija|Par aizsardzības nozari|NATO|Eiropas Savienība|UZŅĒMĒJIEM|Saites|Kontakti
Resursi un rīki
Fotogalerija
Normatīvie akti un attīstības plānošanas dokumenti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kā kļūt par karavīru
Iepirkumi RSS
Ziņas RSS
Meklēšana
Tavai drošībai
Saistītās iestādes
Jaunsardzes un informācijas centrs
Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra
Latvijas Kara muzejs
Militārās izlūkošanas un drošības dienests
Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs
Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija
Aizsardzības ministrija / Aktualitātes / Ziņas / Aizsardzības nozares vadība tiksies ar NATO Gaisa spēku pavēlniecības komandieri
Aizsardzības nozares vadība tiksies ar NATO Gaisa spēku pavēlniecības komandieri

Rīt, 14. septembrī, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš un Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēku komandieris pulkvedis Armands Saltups tiksies ar NATO Gaisa spēku pavēlniecības komandieri ģenerāli Todu Volteru (Tod D. Wolters), kas uzturēsies darba vizītē Latvijā.

 

Plānots, ka tikšanās laikā amatpersonas pārrunās NATO Gaisa spēku pavēlniecības atbalstu NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu darbībā ar mērķi sekmēt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību.

 

Ģenerālis T. Volters arī apmeklēs Nacionālo bruņoto spēku Aviācijas bāzi Lielvārdē, kur norisinās NATO Gaisa spēku pavēlniecības rīkotās mācības “Ramstein Dust II-17”, lai iepazītos ar mācību norisi.

 

Jau ziņots, ka mācības “Ramstein Dust II-17” Latvijā notiek no 28. augusta līdz 6. oktobrim, un to laikā NATO pārvietojamā Gaisa operāciju vadības un kontroles centra elementi tiek izvietoti Nacionālo bruņoto spēku Aviācijas bāzē Lielvārdē, pilnveidojot spējas izvērst centra darbību ārpus tā pastāvīgā izvietojuma Itālijā un sekmējot gaisa spēku integrāciju kopējā Baltijas un Polijas bruņoto spēku komandvadības struktūrā.

 

“Ramstein Dust II-17” norisē piedalās arī NATO pārvietojamā Gaisa operāciju vadības un kontroles centra speciālisti, nodrošinot gaisa operāciju vadības un kontroles apmācību Baltijas Apvienotajā kontroles un ziņošanas centrā Karmelavā, Lietuvā un Polijas Gaisa operāciju vadības centrā Varšavā.

 

Mācībās tiek iesaistītas arī Baltijas valstīs un Polijā izvietotās NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas, sekmējot sauszemes un gaisa spēku savstarpēju savietojamību un sadarbību.

 

Latvijas bruņotie spēki mācībās  “Ramstein Dust II-17” sniedz uzņemošās valsts atbalstu.

 

NATO Gaisa spēku pavēlniecības komandieris ģenerālis T. Volters ir arī ASV Gaisa spēku Eiropā un ASV Gaisa spēku Āfrikā komandieris.  

 

Vita Briže
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente                                                                           
Tālrunis: 67335045
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© LR Aizsardzības ministrija, 2008 Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473 E-pasts: kanceleja@mod.gov.lv