Aktualitātes|Ministrija|Par aizsardzības nozari|NATO|Eiropas Savienība|UZŅĒMĒJIEM|Saites|Kontakti
Resursi un rīki
Fotogalerija
Normatīvie akti un attīstības plānošanas dokumenti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kā kļūt par karavīru
Iepirkumi RSS
Ziņas RSS
Meklēšana
Tavai drošībai
Saistītās iestādes
Jaunsardzes un informācijas centrs
Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra
Latvijas Kara muzejs
Militārās izlūkošanas un drošības dienests
Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs
Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija
Aizsardzības ministrija / Aktualitātes / Ziņas / Nacionālie bruņotie spēki Ukrainā nogādās astoto labdarības sūtījumu
Nacionālie bruņotie spēki Ukrainā nogādās astoto labdarības sūtījumu
Šīs nedēļas nogalē  Nacionālo bruņoto spēku karavīri, virskapelāns Elmārs Pļaviņš un Jaunsardzes un informācijas centra direktors pulkvežleitnants Aivis Mirbahs dosies ceļā uz Ukrainu, lai nogādātu astoto humānās palīdzības kravu Ukrainas bruņoto spēku karavīriem, viņu ģimenēm un Austrumukrainā cietušajiem civiliedzīvotājiem.

Humānās palīdzības sūtījumu 22 tonnu apmērā – apģērbu, apavus, segas un gultasveļu, ko šoreiz sarūpējušas gan Zviedrijas nevalstiskās organizācijas, gan Latvijas uzņēmēji un iedzīvotāji, aizsardzības nozares pārstāvji nodos Ukrainas labdarības fondiem Slovjanskā, kas to ar Ukrainas Nacionālās gvardes karavīru starpniecību nogādās Ukrainas bruņoto spēku karavīriem, viņu tuviniekiem un civiliedzīvotājiem, kas cietuši no karadarbības Austrumukrainā.

Slovjanskā Nacionālo bruņoto spēku virskapelāns E. Pļaviņš arī vadīs profesionālās apmācības semināru Ukrainas bruņoto spēku kapelāniem un lekcijas karavīriem, sniedzot garīgu atbalstu.

Savukārt Jaunsardzes un informācijas centra direktors pulkvežleitnants Aivis Mirbahs tiksies ar Ukrainas Nacionālās gvardes pārstāvjiem un dalīsies pieredzē par Jaunsardzes kustības organizēšanas principiem Latvijā un pārrunās nepieciešamo atbalstu līdzvērtīgas jauniešu kustības izveidei Ukrainā. Tāpat plānots apspriest sadarbību, organizējot Ukrainas bruņoto spēku un Ukrainas Nacionālās gvardes kritušo karavīru bērnu viesošanos Latvijā 2018. gadā.

Jau ziņots, ka no šī gada 31. jūlija līdz 5. augustam Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolā Cēsīs viesojās 25 Ukrainā kritušo karavīru bērni, kas kopā ar jaunsargiem piedalījās dažādās sporta aktivitātēs, devās ekskursijās, apmeklēja atpūtas kompleksu “Rakši”, Latvijas Dabas muzeju un Vecrīgu, atpūtās Jūrmalā, kā arī piedalījās atrakcijās piedzīvojumu parkā “Ozolkalns”.  

Jau ceturto gadu Latvijas aizsardzības nozare sniedz atbalstu militārā konflikta rezultātā cietušajiem Ukrainas karavīriem un viņu ģimenēm. Kopš 2014. gada vasaras Ukrainas bruņoto spēku un Ukrainas Nacionālās gvardes karavīru bērni saņem sūtījumus, uzsākot skolas gaitas, kā arī dāvanas Ziemassvētkos, uz Ukrainu nosūtītas vairākas kravas ar humāno palīdzību. Šogad humānās palīdzības kravas nogādātas tieši Doņeckas apgabalā, kur palīdzība gan karavīriem, gan civiliedzīvotājiem nepieciešama visvairāk.

Nacionālo bruņoto spēku Kapelānu dienests un Psihologu dienests regulāri sadarbojas ar Ukrainas armijas atbildīgajām struktūrvienībām, lai sniegtu atbalstu Ukrainas karavīriem un civiliedzīvotājiem.

Informāciju sagatavoja:
Vita Briže
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente                                                                           
Tālrunis: 67335045
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© LR Aizsardzības ministrija, 2008 Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473 E-pasts: kanceleja@mod.gov.lv