Aktualitātes|Ministrija|Par aizsardzības nozari|NATO|Eiropas Savienība|UZŅĒMĒJIEM|Saites|Kontakti
Resursi un rīki
Fotogalerija
Normatīvie akti un attīstības plānošanas dokumenti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kā kļūt par karavīru
Iepirkumi RSS
Ziņas RSS
Meklēšana
Tavai drošībai
Saistītās iestādes
Jaunsardzes un informācijas centrs
Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra
Latvijas Kara muzejs
Militārās izlūkošanas un drošības dienests
Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs
Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija
Aizsardzības ministrija / Aktualitātes / Ziņas / Bergmanis: Latvija ir un tiks aizsargāta
Bergmanis: Latvija ir un tiks aizsargāta

Šodien, 29. septembrī, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis atklāja starptautiskā ārpolitikas un drošības foruma “Rīgas konference 2017” pirmo paneļdiskusiju, runājot par NATO lomu globālās drošības stiprināšanā.

 

 “Esmu pārliecināts, ka ir pienācis brīdis, kad visa pasaule saprot Velsas un Varšavas samitu laikā pieņemto lēmumu nozīmīgumu. NATO īstenotā aizsardzības un atturēšanas politika, kā arī veiksmīgā NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu izvietošana Baltijas valstīs un Polijā ir labākais apliecinājums alianses vienotībai, un esmu neizsakāmi pateicīgs par mūsu sabiedroto solidaritāti,” uzsvēra R. Bergmanis.

 

 R. Bergmanis arī atzina, ka alianse šobrīd saskaras ar dažādiem izaicinājumiem mainīgās drošības situācijas dēļ. Krimas aneksija 2014. gadā, kā arī Krievijas īstenotā agresija un teroristiskā grupējuma “Daesh” aktivitātes mainījušas drošības situāciju reģionā. R. Bergmanis pauda pārliecību, ka sarežģītās drošības situācijas dēļ jāturpina stiprināt alianses kaujas spējas, īpaši gaisa un jūras telpā, kā arī jāattīsta NATO uzsāktās iniciatīvas.

 

Tāpat Bergmanis norādīja, ka NATO ir nopietni jādomā par pamatvērtību stiprināšanu: “Domājot fundamentāli, arvien izteiktāka kļūst nepieciešamība nostiprināt NATO pamatvērtības. Cilvēkiem ir jāskaidro NATO loma un tas, kādēļ nepieciešams aizsargāt aliansi. Ja mēs sabiedrību par to nevaram pārliecināt, militārajām stratēģijām, ieročiem un aizsardzības budžeta pieaugumam nav būtiskas nozīmes.”

 

R. Bergmanis dalījās arī Latvijas pieredzē, uzsverot, ka arvien vairāk tiek domāts par sabiedrības plašāku iesaisti aizsardzības procesos. Tiek attīstītas vairākas iniciatīvas, piemēram, veiktas izmaiņas vispārējā izglītības sistēmā, kā arī paaugstināts sabiedrības informētības līmenis, skolēniem, skolotājiem, uzņēmējiem un citām iedzīvotāju grupām organizējot lekcijas par aizsardzības nozares prioritātēm. Tas veicina iedzīvotāju izpratni, un Latvijas sabiedrība kopumā lepojas ar bruņotajiem spēkiem.

 

“Šī iemesla dēļ, nākamgad tiekoties NATO samitā Briselē, es ar pārliecību teikšu, ka Latvija ir un tiks aizsargāta!” runas noslēgumā uzsvēra R. Bergmanis.

 

Foruma paneļdiskusijā piedalās arī Kanādas aizsardzības ministrs Hardžits Sadžans (Harjit Sajjan), NATO parlamentārās Asamblejas prezidents Paolo Ali (Paolo Alli), Vācijas Ārlietu un drošības lietu institūta pārstāve Klaudija Majore (Claudia Major), kā arī Džona Hopkinsa universitātes Transatlantisko attiecību centra vecākais eksperts Hans Binendjiks (Hans Binnendjik).

 

Jau ziņots, ka Latvijas Nacionālajā bibliotēkā no 29. līdz 30. septembrim norisinās ikgadējais ārpolitikas un drošības forums “Rīgas konference 2017”, kurā diskutē par tādām tēmām kā globalizācijas tendences, Ukrainas politiskās un aizsardzības prioritātes, Rietumu attiecības ar Krieviju, Austrumu partnerības valstu izaicinājumi, Ziemeļvalstu un Baltijas valstu sadarbība aizsardzības jomā, populisma fenomens pasaulē, Brexit un sociālo tīklu ietekme uz politisko notikumu dienaskārtību.

 

“Rīgas konference” ir viens no Baltijas jūras reģiona nozīmīgākajiem drošības un ārpolitikas forumiem, kas jau divpadsmito gadu pulcē augsta līmeņa ārvalstu drošības un ārpolitikas ekspertus, diplomātus, politiķus, akadēmiķus, uzņēmējus un mediju pārstāvjus.

 

Konferences diskusijas tiešraides programmā var vērot portālā “Delfi” un "Rīgas konference 2017" mājas lapā www.rigaconference.lv.

 

Rīgas konferenci organizē Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO) sadarbībā ar Aizsardzības ministriju un Ārlietu ministriju.

 

Informāciju sagatavoja:
Aiva Kokoriša
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālrunis: 67335309
E-pasts: aiva.kokorisa@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© LR Aizsardzības ministrija, 2008 Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473 E-pasts: kanceleja@mod.gov.lv