Aktualitātes|Ministrija|Par aizsardzības nozari|NATO|Eiropas Savienība|UZŅĒMĒJIEM|Saites|Kontakti
Resursi un rīki
Fotogalerija
Normatīvie akti un attīstības plānošanas dokumenti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kā kļūt par karavīru
Iepirkumi RSS
Ziņas RSS
Meklēšana
Tavai drošībai
Saistītās iestādes
Jaunsardzes un informācijas centrs
Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra
Latvijas Kara muzejs
Militārās izlūkošanas un drošības dienests
Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs
Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija
Aizsardzības ministrija / Aktualitātes / Ziņas / NATO eksperti atzinīgi novērtē Latvijas aizsardzības plānošanas procesu
NATO eksperti atzinīgi novērtē Latvijas aizsardzības plānošanas procesu

5. un 6. oktobrī Rīgā notika Latvijas divpusējās konsultācijas ar NATO, lai pārrunātu Latvijas Bruņoto spēku attīstību un NATO spēju attīstības mērķu ieviešanu, kuru izpilde ir cieši saistīta ar Alianses kolektīvās aizsardzības nodrošināšanu.

 

Konsultāciju laikā NATO pārstāvji augstu novērtēja Latvijas aizsardzības plānošanas procesu. NATO pārstāvji uzteica Latvijas apņemšanos aizsardzībai atvēlēt 2% no IKP. NATO pārstāvji norādīja, ka tik pat svarīgi ir turpināt pildīt šo apņemšanos arī nākotnē, kā arī veikt nepieciešamās investīcijas aizsardzības spēju attīstībā.

 

NATO pārstāvji atzinīgi novērtēja Latvijas pusi par sekmīgi veiktiem priekšdarbiem, uzņemot NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu un nodrošinot nepieciešamo infrastruktūras izbūvi, kā arī risinot jautājumus, kas saistīti ar Kanādas vadītās kaujas grupas izvietošanu Latvijā.

 

Atzinīgi tika novērtēta Latvijas kompleksā pieeja drošības un aizsardzības jautājumiem un spējai iesaistīt atbildīgās valsts pārvaldes struktūrvienības. Būtiski, ka Latvijas puse ir izstrādājusi nepieciešamos normatīvos aktus un plānotās civilās aizsardzības procedūras tiek nostiprinātas mācībās nacionālā līmenī. NATO uzteica Ministru kabineta spējas laicīgi reaģēt uz krīzi jau miera laikā, vienlaikus uzsverot, ka nepieciešama procedūru tālāka pilnveide, kā arī jāveicina valsts pārvaldes institūciju plašāka izpratne par to nepieciešamo iesaisti civilās gatavības nodrošināšanā.

 

Informāciju sagatavoja:

Anete Gnēze
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vadītāja
Tālrunis: 67335093, 26474087
E-pasts: anete.gneze@mod.gov.lv
Aktuālās saites
© LR Aizsardzības ministrija, 2008 Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473 E-pasts: kanceleja@mod.gov.lv