Aktualitātes|Ministrija|Par aizsardzības nozari|NATO|Eiropas Savienība|UZŅĒMĒJIEM|Saites|Kontakti
Resursi un rīki
Fotogalerija
Normatīvie akti un attīstības plānošanas dokumenti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kā kļūt par karavīru
Iepirkumi RSS
Ziņas RSS
Meklēšana
Tavai drošībai
Saistītās iestādes
Jaunsardzes un informācijas centrs
Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra
Latvijas Kara muzejs
Militārās izlūkošanas un drošības dienests
Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs
Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija
Aizsardzības ministrija / Aktualitātes / Ziņas / Bergmanis darba vizīte apmeklēs Gruziju
Bergmanis darba vizīte apmeklēs Gruziju

No 11. līdz 13. oktobrim aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis uzturēsies darba vizītē Gruzijā, kur piedalīsies Gruzijas aizsardzības un drošības konferencē, uzstājoties paneļdiskusijā par totālās aizsardzības koncepciju un tās principiem.

 

Gruzijas aizsardzības un drošības konference Batumi notiks jau vienpadsmito reizi, un šogad konferences dalībnieki diskutēs par drošības un aizsardzības aktualitātēm Melnās jūras valstu reģionā, transatlantisko attiecību nākotnes izaicinājumiem, Varšavas samita lēmumu izpildi, drošības situāciju Dienvidkaukāzā, kā arī hibrīdkara draudiem.

 

Tāpat aizsardzības ministram paredzētas divpusējās tikšanās ar Gruzijas aizsardzības ministru Levanu Izoriu (Levan Izoria), ārlietu ministru Mihailu Džanelidzi (Mikheil Janelidze), kā arī Gruzijas valsts ministru Eiropas un Eiroatlantiskās integrācijas jautājumos Viktoru Dolidzi (Victor Dolidze).

 

R. Bergmanis ar amatpersonām pārrunās globālās drošības aktualitātes, Latvijas dalību NATO atbalsta programmā Gruzijas aizsardzības spēku reformām, valstu devumu reģionālās drošības stiprināšanā, kā arī Latvijas un Gruzijas divpusējo sadarbību, kas ietver kopīgu dalību militārajās mācībās un sadarbību apmācības jomā.

 

Vizītes ietvaros R. Bergmanis apmeklēs arī Batumi Jūras akadēmiju un Speciālo operāciju spēku bāzi.

 

Gruzija ir viena no galvenajām Austrumu partnerības valstīm, ar kuru Latvija sadarbojas 2002. gadā noslēgtā līguma par sadarbību aizsardzības jomā ietvaros. Valstu sadarbība kļuva ciešāka pēc 2008. gada Krievijas agresijas Gruzijā.

 

2017. gada valstu divpusējās sadarbības plānā aizsardzības jomā ir 18 aktivitātes, kas tiek veiksmīgi īstenotas.

 

Šī gada aprīlī - maijā četri Gruzijas karavīri izgāja ūdenslīdēju apmācības kursu Jūras spēku mācību centrā Liepājā, bet augustā viens Gruzijas bruņoto spēku pārstāvis uzsāka angļu valodas apmācības kursu Rīgā. Savukārt no 27. līdz 30. septembrim divi Latvijas bruņoto spēku ūdenslīdēju eksperti vizītē Gruzijā sniedza ekspertīzi nodarbību organizēšanā un drošības uz ūdens stiprināšanā.

 

Tāpat septembrī Latvijas karavīri Gruzijā piedalījās starptautiskajās militārajās mācībās "Agile Spirit 2017", lai uzlabotu štābu virsnieku spējas plānot un vadīt kaujas atbalsta elementus dažādos operāciju veidos, kā arī pilnveidotu bruņoto spēku sadarbspēju, veicot komunikācijas un informācijas plūsmas vingrinājumus, plānojot uguns atbalstu un kaujas vienību manevrus un vadot operācijas.

 

Informāciju sagatavoja:

Aiva Kokoriša

AM Militāri publisko attiecību departamenta

Preses nodaļas vecākā referente

Tālrunis: 67335309

E-pasts: aiva.kokorisa@mod.gov.lv

 

 

 

 

 

 

Aktuālās saites
© LR Aizsardzības ministrija, 2008 Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473 E-pasts: kanceleja@mod.gov.lv