Aktualitātes|Ministrija|Par aizsardzības nozari|NATO|Eiropas Savienība|UZŅĒMĒJIEM|Saites|Kontakti
Resursi un rīki
Fotogalerija
Normatīvie akti un attīstības plānošanas dokumenti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kā kļūt par karavīru
Iepirkumi RSS
Ziņas RSS
Meklēšana
Tavai drošībai
Saistītās iestādes
Jaunsardzes un informācijas centrs
Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra
Latvijas Kara muzejs
Militārās izlūkošanas un drošības dienests
Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs
Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija
Aizsardzības ministrija / Aktualitātes / Ziņas / Aizsardzības ministram klātesot, Helsinkos izskan koncerts Somijas simtgadei un Latvijas simtgades ieskandināšanai
Aizsardzības ministram klātesot, Helsinkos izskan koncerts Somijas simtgadei un Latvijas simtgades ieskandināšanai

Šodien, 4.novembrī, Helsinku rātsnamā notika koncerts „Dziesma brīvībai”, kas ir Latvijas veltījums Somijas valsts neatkarības simtgadei un tiem, kuri cīnījās par Somijas un Latvijas tautu neatkarību. Koncertu apmeklēja aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, kurš uzturas darba vizītē Somijā, un tajā piedalījās Latvijas Zemessardzes bigbends.  Koncerts ieskandināja arī Latvijas simtgades svinību gadu, un tajā piedalījās arī latviešu - somu koris „Ziemeļmeita” un somu Jēgeru asociācijas koris „Kaaderilaulajat”. Koncerts bija īpaši veltīts arī somu Jēgeru piemiņai, kuri piedalījās neatkarības cīņās gan Latvijā, gan Somijā. 

 

Somijas armijas dibināšana un Jēgeru kustība tieši saistās ar Latviju. Jēgeri bija somu jaunieši, kuri Pirmā pasaules kara laikā slepus devās uz Vāciju, lai saņemtu militāro apmācību. Viņu mērķis bija atbalstīt Somijas neatkarības centienus un Somijas armijas izveidošanu. Kad Jēgeru kopskaits sasniedza aptuveni 2000 vīru, no somiem tika izveidots Karaliskās Prūsijas Jēgeru bataljons. Lai bataljons iegūtu frontes pieredzi, to nosūtīja uz austrumu fronti Kurzemē un uz apmācībām Liepājā laikā no 1916. līdz 1918. gadam. Bataljons piedalījās kaujās pie Tukuma un Jelgavas apkārtnē. 1918. gada 13. februārī Jēgeri Liepājas Svētās Tŗīsvienības baznīcā zvērēja uzticību likumīgajai Somijas valdībai. Šajā baznīcā šobrīd atrodas plāksne, kas liecina par 1918. gadā Jēgeru doto zvērestu.

 

Koncerta atklāšanā uzrunājot klātesošos, R.Bergmanis teica: „Pirms simts gadiem mūsu vēsture un likteņi bija cieši saistīti, atsvabinoties no cariskās Krievijas valgiem. Mēs zinām, ka somu karavīri ar leģendāru varonību satrieca daudzkārtējo pārspēku Ziemas kara laikā, un turpina būt par pašaizliedzības un patriotisma etalonu arī mūsdienās.”

 

Koncertā izskanēja arī vairākas latviešu patriotiskās dziesmas, to skaitā, „Div’ dūjiņas gaisā skrēja”, „Daugaviņa puto balti”, „Mirdzot šķēpiem”, „Es karā aiziedams”.

 

Informāciju sagatavoja:
Līga Krapāne
Ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos
Tālr.: (+371) 67335055, Mob. tālr.: (+371) 2 9480299
E-pasts: liga.krapane@mod.gov.lvAktuālās saites
© LR Aizsardzības ministrija, 2008 Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473 E-pasts: kanceleja@mod.gov.lv