Aktualitātes|Ministrija|Par aizsardzības nozari|NATO|Eiropas Savienība|UZŅĒMĒJIEM|Saites|Kontakti
Resursi un rīki
Fotogalerija
Normatīvie akti un attīstības plānošanas dokumenti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kā kļūt par karavīru
Iepirkumi RSS
Ziņas RSS
Meklēšana
Tavai drošībai
Saistītās iestādes
Jaunsardzes un informācijas centrs
Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra
Latvijas Kara muzejs
Militārās izlūkošanas un drošības dienests
Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs
Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija
Aizsardzības ministrija / Aktualitātes / Ziņas / Bergmanis ar NATO aizsardzības ministriem diskutēs par alianses aizsardzības un atturēšanas spējām
Bergmanis ar NATO aizsardzības ministriem diskutēs par alianses aizsardzības un atturēšanas spējām

No 8. līdz 9. novembrim aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis piedalīsies NATO aizsardzības ministru sanāksmē Briselē, Beļģijā, kur diskutēs par alianses atturēšanas un aizsardzības spējām un to ieviešanu, kā arī NATO turpmākajiem plāniem spēju stiprināšanā.

 

Sanāksmes laikā aizsardzības ministri diskutēs arī par globālās drošības situācijas izaicinājumiem, NATO komandstruktūru, alianses kiberaizsardzības spējām, transatlantisko attiecību stiprināšanu, kā arī alianses iesaisti terorisma apkarošanā.

 

Tāpat aizsardzības ministri pievērsīsies NATO vadītajai apmācības operācijai “Resolute Support” Afganistānā, diskutējot par līdz šim paveikto reģiona drošības situācijas uzlabošanā un alianses turpmāko iesaisti operācijā. Starptautiskajā operācijā “Resolute Support” piedalās arī Latvijas karavīri.

 

Sanāksmes ietvaros R. Bergmanis piedalīsies Kanādas aizsardzības ministra Hardžita Sadžana (Harjit Sajjan) organizētajā sanāksmē paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas valstu aizsardzības ministriem, lai pārrunātu daudznacionālā bataljona klātbūtnes nozīmi Latvijā, galvenos izaicinājumus un kaujas spēju stiprināšanas iespējas.

 

NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupu vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1000 karavīru no Albānijas, Itālijas, Kanādas, Polijas, Slovēnijas un Spānijas.

 

Jau ziņots, ka augusta beigās sekmīgi noslēdzās Kanādas vadītās NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sertifikācijas mācības, apliecinot kaujas grupas kaujas gatavību, daudznacionālo vienību savietojamību un atbilstību NATO standartiem un procedūrām.

 

NATO aizsardzības ministru sanāksmi vadīs NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs (Jens Stoltenberg), kurš šī gada 19. jūnijā apmeklēja NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas sagaidīšanas ceremoniju Ādažos un vēlreiz apstiprināja alianses vienotību un solidaritāti.

 

Informāciju sagatavoja:
Aiva Kokoriša
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālrunis: 67335309
E-pasts: aiva.kokorisa@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© LR Aizsardzības ministrija, 2008 Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473 E-pasts: kanceleja@mod.gov.lv