Aktualitātes|Ministrija|Par aizsardzības nozari|NATO|Eiropas Savienība|UZŅĒMĒJIEM|Saites|Kontakti
Resursi un rīki
Fotogalerija
Normatīvie akti un attīstības plānošanas dokumenti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kā kļūt par karavīru
Iepirkumi RSS
Ziņas RSS
Meklēšana
Tavai drošībai
Saistītās iestādes
Jaunsardzes un informācijas centrs
Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra
Latvijas Kara muzejs
Militārās izlūkošanas un drošības dienests
Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs
Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija
Aizsardzības ministrija / Aktualitātes / Ziņas / Aizsardzības ministrs pārliecināts par alianses spēju vadīt sabiedroto spēkus dažādu izaicinājumu priekšā
Aizsardzības ministrs pārliecināts par alianses spēju vadīt sabiedroto spēkus dažādu izaicinājumu priekšā

Šodien, 8. novembrī, Briselē notiekošās NATO aizsardzības ministru sanāksmes laikā aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis piedalījās Ziemeļatlantijas padomes sanāksmē par alianses atturēšanas un aizsardzības politiku, diskutējot par NATO turpmākajiem plāniem tās pilnveidošanā.

 

R. Bergmanis uzsvēra nepieciešamību strādāt pie alianses komandstruktūras uzlabošanas, gaisa un jūras spēju pilnveidošanas, kā arī NATO paplašinātās klātbūtnes tālākas attīstības, kas kopumā stiprinātu alianses atturēšanas spējas reģionā un vēl vairāk palielinātu NATO ātrās reaģēšanas kapacitāti krīzes gadījumā.

 

“Latvijas valsts interesēs ir, lai NATO komandstruktūra būtu efektīva un spētu stāties pretī esošajiem un nākotnes drošības izaicinājumiem. Esmu pārliecināts, ka spēsim pilnveidot alianses spēju vadīt sabiedroto spēkus dažādās situācijās un dažādos reģionos, tādējādi sniedzot ieguldījumu alianses aizsardzības un atturēšanas jomā,” uzsver R. Bergmanis.

 

Jau ziņots, ka no 8. līdz 9. novembrim R. Bergmanis piedalās NATO aizsardzības ministru sanāksmē Briselē, Beļģijā, kur diskutē par globālās drošības situācijas izaicinājumiem, NATO komandstruktūru, alianses kiberaizsardzības spējām, NATO paplašinātās klātbūtnes nozīmi reģionā, transatlantisko attiecību stiprināšanu un alianses iesaisti terorisma apkarošanā.

 

Tāpat sanāksmes ietvaros aizsardzības ministri pievērsīsies NATO vadītajai apmācības operācijai “Resolute Support” Afganistānā, diskutējot par līdz šim paveikto reģiona drošības situācijas uzlabošanā un alianses turpmāko iesaisti operācijā. Starptautiskajā operācijā “Resolute Support” piedalās arī Latvijas karavīri.

 

NATO aizsardzības ministru sanāksmi vada NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs (Jens Stoltenberg).

 

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 67335039
E-pasts: prese@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© LR Aizsardzības ministrija, 2008 Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473 E-pasts: kanceleja@mod.gov.lv