Aktualitātes|Ministrija|Par aizsardzības nozari|NATO|Eiropas Savienība|UZŅĒMĒJIEM|Saites|Kontakti
Resursi un rīki
Fotogalerija
Normatīvie akti un attīstības plānošanas dokumenti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kā kļūt par karavīru
Iepirkumi RSS
Ziņas RSS
Meklēšana
Tavai drošībai
Saistītās iestādes
Jaunsardzes un informācijas centrs
Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra
Latvijas Kara muzejs
Militārās izlūkošanas un drošības dienests
Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs
Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija
Aizsardzības ministrija / Aktualitātes / Ziņas / Aizsardzības ministrija akreditē Albānijas un Ķīnas aizsardzības atašejus
Aizsardzības ministrija akreditē Albānijas un Ķīnas aizsardzības atašejus

Šodien, 10. novembrī, darbam Latvijā Aizsardzības ministrija akreditēja Albānijas aizsardzības atašeju pulkvedi Fadilu Ciroku (Fadil Ciroku) un Ķīnas militāro, jūras un gaisa spēku atašeju vecāko pulkvedi Dženu Cjiņli (Zheng Qinli). 

 

Pulkvedis F. Ciroku kopš šī gada jūlija ir Albānijas aizsardzības atašejs Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Polijā, Ukrainā un Slovākijā ar rezidences vietu Varšavā, Polijā.

 

Pulkvedis F. Ciroku ir ieņēmis dažādus ar cilvēku resursu vadību un civilā un militārā personāla attīstību saistītus amatus Albānijas bruņotajos spēkos un Aizsardzības ministrijā. Militārās karjeras laikā ir piedalījies vairākās starptautiskās operācijās, piemēram, 2005. gadā bijis Albānijas kontingenta komandieris Eiropas Savienības militārajā operācijā Bosnijā un Hercegovinā un 2013. gadā – štāba virsnieks Starptautiskajos drošības atbalsta spēkos Afganistānā.

 

Albānija ir viena no NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas dalībvalstīm, ko vada Kanāda un veido vairāk nekā 1000 karavīru no Albānijas, Itālijas, Kanādas, Polijas, Slovēnijas un Spānijas. Albānija ir nosūtījusi uz Latviju 18 nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas inženierus.

 

Vecākais pulkvedis Dž. Cjiņli ir bijis Ķīnas militārais, jūras un gaisa spēku atašejs Turcijā un Zambijā, Ķīnas militārā atašeja vietnieks Saūda Arābijā un Ķīnas militārā atašeja palīgs Indijā, kā arī ieņēmis vadošus amatus Ķīnas Aizsardzības ministrijā un bruņotajos spēkos.

 

Latvijas un Ķīnas divpusējā sadarbība norisinās militārās izglītības jomā.  Regulāri norisinās akadēmiķu un militāro zinātnieku pieredzes apmaiņa – Latvijas eksperti katru gadu tiek ielūgti un apmeklē Pekinas Starptautisko Simpoziju. Tāpat Ķīnas eksperti apmeklē Latviju, piemēram, 2016. gada decembrī Latvijas Kara muzejā notika Ķīnas Tautas Republikas Tautas atbrīvošanas armijas organizētās vieslekcijas.

 

Aizsardzības atašeji ir nozīmīgs atbalsts praktiskās aizsardzības sadarbības īstenošanā ar ārvalstīm. Ārvalstu aizsardzības atašeji veicina un sekmē divpusējo sadarbību starp pārstāvēto valsti un Latviju.

 

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 67335045
E-pasts: prese@mod.gov.lv
Aktuālās saites
© LR Aizsardzības ministrija, 2008 Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473 E-pasts: kanceleja@mod.gov.lv