Aktualitātes|Ministrija|Par aizsardzības nozari|NATO|Eiropas Savienība|UZŅĒMĒJIEM|Saites|Kontakti
Resursi un rīki
Fotogalerija
Normatīvie akti un attīstības plānošanas dokumenti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kā kļūt par karavīru
Iepirkumi RSS
Ziņas RSS
Meklēšana
Tavai drošībai
Saistītās iestādes
Jaunsardzes un informācijas centrs
Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra
Latvijas Kara muzejs
Militārās izlūkošanas un drošības dienests
Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs
Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija
Aizsardzības ministrija / Aktualitātes / Ziņas / Aizsardzības ministrs darba vizītē apmeklēs Beļģiju un Luksemburgu
Aizsardzības ministrs darba vizītē apmeklēs Beļģiju un Luksemburgu

Pirmdien, 13. novembrī, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis piedalīsies ES aizsardzības ministru Ārlietu padomes sanāksmē Briselē, Beļģijā, kur diskutēs par ES Globālās stratēģijas ieviešanu ārlietu un drošības politikas jomā, ES un NATO sadarbību, kā arī dažādām sadarbības iniciatīvām aizsardzības jomā, tai skaitā pastāvīgo strukturēto sadarbību (PESCO).

 

Savukārt 14. novembrī R. Bergmanis apmeklēs Luksemburgas Lielhercogisti, kur tiksies ar aizsardzības ministru Etjenu Šneideru (Étienne Schneider) un Luksemburgas Deputātu palātas prezidentu Marsu di Bartolomeo (Mars Di Bartolomeo), kurš šī gada jūnijā apmeklēja Latviju.

 

Vizītes laikā amatpersonas pārrunās Latvijas un Luksemburgas divpusējo sadarbību, drošības situāciju reģionā, kā arī aktuālos drošības un aizsardzības politikas jautājumus.

 

Tāpat abu valstu aizsardzības ministri parakstīs savstarpējo saprašanās memorandu par Luksemburgas brīvprātīgo ieguldījumu Latvijas kā NATO paplašinātās klātbūtnes uzņemošās valsts atbalstam, tādējādi attīstot Latvijas un Luksemburgas sadarbības iespējas, par ko ministri vienojās NATO aizsardzības ministru sanāksmes laikā šī gada februārī.

 

R. Bergmanis viesosies arī Luksemburgas Eiropas skolā, kurā mācās 77 latviešu bērni, kuri ikdienā apgūst latviešu valodu pēc Latvijas Izglītības ministrijas noteiktās latviešu valodas kā dzimtās valodas programmas.

 

Tāpat aizsardzības ministrs tiksies ar latviešu diasporas Luksemburgā pārstāvjiem, lai viņus sveiktu valsts svētkos un dāvinātu Aizsardzības ministrijas sarūpētās sarkanbaltsarkanās lentītes.

 

Latviju un Luksemburgu vieno cieša sadarbība ES un NATO, kā arī Baltijas valstu un Beniluksa valstu formātā. Šogad tiek atzīmēta Latvijas un Luksemburgas diplomātisko attiecību nodibināšanas 95. gadadiena un diplomātisko attiecību atjaunošanas 25. gadadiena.

 

Informāciju sagatavoja:
Aiva Kokoriša
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālrunis: 67335309
E-pasts: aiva.kokorisa@mod.gov.lv

 


Aktuālās saites
© LR Aizsardzības ministrija, 2008 Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473 E-pasts: kanceleja@mod.gov.lv