Aktualitātes|Ministrija|Par aizsardzības nozari|NATO|Eiropas Savienība|UZŅĒMĒJIEM|Saites|Kontakti
Resursi un rīki
Fotogalerija
Normatīvie akti un attīstības plānošanas dokumenti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kā kļūt par karavīru
Iepirkumi RSS
Ziņas RSS
Meklēšana
Tavai drošībai
Saistītās iestādes
Jaunsardzes un informācijas centrs
Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra
Latvijas Kara muzejs
Militārās izlūkošanas un drošības dienests
Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs
Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija
Aizsardzības ministrija / Aktualitātes / Ziņas / Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs darba vizītē apmeklēs ASV un Kanādu
Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs darba vizītē apmeklēs ASV un Kanādu

No 13. līdz 19. novembrim Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons darba vizītē apmeklēs ASV un Kanādu.

 

Vizītes laikā ASV J. Garisons piedalīsies ASV Vācijas Maršala fonda organizētajā Baltijas valstu un ASV ekspertu diskusijā par transatlantisko drošību, kā arī tiksies ar ASV Potomaka fonda vadību, lai pārrunātu Baltijas reģiona drošības situāciju.

 

Tāpat J. Garisons tiksies ar ASV kongresmeņiem un politiķiem, lai pārrunātu reģionālās drošības aktualitātes un izaicinājumus, Latvijas un ASV divpusējo sadarbību aizsardzības jomā, kā arī pateiktos par ASV ieguldījumu Baltijas reģiona drošības stiprināšanā.

 

Sadarbība ar ASV ir viena no Latvijas aizsardzības politikas divpusējo attiecību prioritātēm. Demonstrējot ASV klātbūtni reģionā, novembrī Latvijā ieradās vairāk nekā 60 ASV bruņoto spēku karavīru un pieci helikopteri UH-60 “Black Hawk”, lai piedalītos ASV operācijā “Atlantic Resolve” un stiprinātu reģionālo drošību.

 

Savukārt no 16. līdz 19. novembrim J. Garisons uzturēsies Kanādā, lai piedalītos Halifaksas drošības forumā, kas jau devīto gadu pulcēs vairāk nekā 300 ekspertu, kuri diskutēs par aktuālajiem globālās drošības jautājumiem, veicinot un stiprinot stratēģisko sadarbību starp demokrātiskām valstīm.

 

Vizītes ietvaros J. Garisons piedalīsies arī Kanādas NATO Asociācijas un Kanādas Karaliskā militārā institūta rīkotā diskusijā par Baltijas reģiona drošības izaicinājumiem.

 

Tāpat J. Garisons tiksies ar latviešu diasporu Kanādā un piedalīsies Latvijas proklamēšanas 99. gadadienai veltītajā svinīgajā pasākumā, lai valsts svētkos sveiktu Kanādā dzīvojošos Latvijas diasporas pārstāvjus.

 

Jau ziņots, ka pērn NATO samitā Varšavā NATO valstu un valdību vadītāji apstiprināja vienošanos par daudznacionālo bataljona līmeņa kaujas grupu izvietošanu Baltijas valstīs un Polijā. NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupu vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1000 karavīru no Albānijas, Itālijas, Kanādas, Polijas, Slovēnijas un Spānijas. Kaujas grupas izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību.

 

 

Informāciju sagatavoja:
Aiva Kokoriša
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālrunis: 67335309
E-pasts: aiva.kokorisa@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© LR Aizsardzības ministrija, 2008 Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473 E-pasts: kanceleja@mod.gov.lv