Aktualitātes|Ministrija|Par aizsardzības nozari|NATO|Eiropas Savienība|UZŅĒMĒJIEM|Saites|Kontakti
Resursi un rīki
Fotogalerija
Normatīvie akti un attīstības plānošanas dokumenti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kā kļūt par karavīru
Iepirkumi RSS
Ziņas RSS
Meklēšana
Tavai drošībai
Saistītās iestādes
Jaunsardzes un informācijas centrs
Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra
Latvijas Kara muzejs
Militārās izlūkošanas un drošības dienests
Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs
Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija
Aizsardzības ministrija / Aktualitātes / Ziņas / Aizsardzības nozares vadība sveiks Jaunsardzi 25. gadadienā
Aizsardzības nozares vadība sveiks Jaunsardzi 25. gadadienā

Rīt, 30. novembrī, plkst. 13.00 Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš piedalīsies Jaunsardzes dibināšanas 25. gadadienai veltītajā pasākumā, kas notiks kinoteātrī “Splendid Palace”, Elizabetes ielā 61.

 

“Esmu pārliecināts, ka Jaunsardze Latvijas valsts simtgadi sagaidīs kā lielākā un stiprākā nacionālā mēroga jaunatnes patriotiskās audzināšanas kustība. Jaunsardzes nozīme un loma jaunās paaudzes izglītošanā ik gadu pieaug, jo Jaunsardze sniedz iespēju apgūt plašas zināšanas un iemaņas, kas nepieciešamas jaunam un erudītam cilvēkam, kurš mīl savu valsti un vēlas to padarīt labāku, veiksmīgāku un skaistāku!” uzsver R. Bergmanis.

 

 “Jaunsardze apvieno izturīgākos, saliedētākos un garā stiprākos jauniešus, kurus es kā Nacionālo bruņoto spēku komandieris pēc gadiem vēlos redzēt mūsu armijas karavīru rindās. Motivēti skolēni un viņu instruktori ar savu pašaizliedzīgo darbu un entuziasmu ir veicinājuši Jaunsardzes straujo attīstību, tādēļ Jaunsardzei 25. gadadienā novēlu saliedētus un drosmīgus jauniešus, pašaizliedzīgus instruktorus un ticību saviem spēkiem!” novēl ģenerālleitnants L. Kalniņš.

 

Pasākuma laikā ar aizsardzības ministra augstākajiem apbalvojumiem tiks sveikti labākie jaunsargi, viņu instruktori un Jaunsardzes un informācijas centra darbinieki. Tāpat notiks svinīgā Jaunsardzes karoga maiņas ceremonija, kurā bijušais Jaunsardzes un informācijas centra direktors Druvis Kleins pasniegs Jaunsardzes karogu jaunajam Jaunsardzes un informācijas centra direktoram pulkvežleitnantam Aivim Mirbaham. Savukārt Jelgavas jaunsargu vienība klātesošajiem demonstrēs defilē priekšnesumu.

 

Par pasākuma muzikālo noformējumu rūpēsies Nacionālo bruņoto spēku sitaminstrumentu ansamblis “Jautrais sekstets” virsseržantes Dzintras Knābes vadībā un tubu kvartets kaprāļa Kārļa Krapauska vadībā.

 

Tāpat pasākuma apmeklētāji varēs apskatīt fotoizstādi “Jaunsardzei – 25”. Fotoizstāde veidota no Jaunsardzes un informācijas centra fotoarhīva materiāliem, un tās autori ir Laila Bajāre, Gatis Dieziņš, virsseržants Gatis Indrēvics, Anda Kukemilka un Normunds Mežiņš.

 

Jaunsardze ir brīvprātīga kustība, kuras dalībnieki ir bērni un jaunieši vecumā no 10 līdz 21 gadam. Kustības mērķis ir izglītot jaunatni valsts aizsardzības jomā, organizēt saturīgu brīvā laika pavadīšanu, pilsonisko un patriotisko audzināšanu, sniegt zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas dzīvē, darbā un militārajā dienestā. Jaunsargu apmācība notiek visā Latvijā.

 

2017. gadā Jaunsardzes kustībā aktīvi darbojas vairāk nekā 8000 bērnu un jauniešu. 

 

Informāciju sagatavoja:
Aiva Kokoriša
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālrunis: 67335309
E-pasts: aiva.kokorisa@mod.gov.lv


Aktuālās saites
© LR Aizsardzības ministrija, 2008 Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473 E-pasts: kanceleja@mod.gov.lv