Aktualitātes|Ministrija|Par aizsardzības nozari|NATO|Eiropas Savienība|UZŅĒMĒJIEM|Saites|Kontakti
Resursi un rīki
Fotogalerija
Normatīvie akti un attīstības plānošanas dokumenti
NATO iepirkumi
Tirgus izpēte
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kā kļūt par karavīru
Nosūtīt vēstuli
Iepirkumi RSS
Ziņas RSS
Meklēšana
Tavai drošībai
Saistītās iestādes
Jaunsardzes un informācijas centrs
Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra
Latvijas Kara muzejs
Militārās izlūkošanas un drošības dienests
Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs
Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija
Aizsardzības ministrija / Aktualitātes / Ziņas / Aizsardzības ministrs darba vizītē apmeklēs Baltkrieviju
Aizsardzības ministrs darba vizītē apmeklēs Baltkrieviju

No 4. līdz 6. decembrim aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis pēc Baltkrievijas aizsardzības ministra ģenerālleitnanta Andreja Ravkova (Andrei Ravkov) uzaicinājuma uzturēsies darba vizītē Baltkrievijā, lai pārrunātu divpusējo sadarbību aizsardzības jomā un reģiona drošības situāciju.

 

R. Bergmanis Baltkrievijas aizsardzības ministru iepazīstinās ar Latvijas aizsardzības nozares prioritātēm, NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā nozīmi reģiona drošības stiprināšanā, kā arī atzinīgi novērtēs Baltkrievijas puses centienus nodrošināt atklātību un caurskatāmību militāro mācību “Zapad 2017” laikā, uzaicinot Latvijas bruņoto spēku pārstāvjus novērot mācību norisi.

 

Vizītes ietvaros R.  Bergmanis tiksies arī ar Baltkrievijas ārlietu ministru Vladimiru Makeju (Vladimir Makei) un Izglītības ministrijas pārstāvjiem, kā arī apmeklēs Baltkrievijas Republikas Militāro akadēmiju.

 

2016. gada decembrī Latvijas un Baltkrievijas Aizsardzības ministrija parakstīja vienošanos par sadarbību aizsardzības jomā, tādējādi stiprinot valstu divpusējās attiecības. Vienošanās paredz veicināt valstu sadarbību tādās jomās kā starptautiskā drošības un aizsardzības politika, gaisa telpas novērošana, NATO programmas Partnerattiecības mieram aktivitātes, militārā medicīna, kā arī vides aizsardzība, kultūras un sporta aktivitātes bruņotajos spēkos.

 

Savukārt šogad valstis parakstīja vienošanos par informācijas apmaiņu attiecībā uz gaisa telpas izmantošanu 15 km pierobežas zonā, kuras ietvaros Latvijas un Baltkrievijas gaisa spēki katru dienu apmainās ar informāciju par plānotajiem gaisa kuģu lidojumiem 15 km zonā gar abu valstu robežām.

 

Tāpat sekmīga bijusi valstu sadarbība bruņojuma kontroles jomā. Lai palielinātu atklātumu un uzticību kaimiņvalstu starpā, 2004. gadā Latvija un Baltkrievija noslēdza divpusēju vienošanos par papildu uzticības un drošības pasākumiem. Šī vienošanās paredz papildu bruņojuma kontroles vizīšu uzņemšanu, detalizētāku informācijas apmaiņu par bruņotajiem spēkiem, ekspertu tikšanos un militāro mācību apmeklējumus.

 

Baltkrievijas aizsardzības ministrs ģenerālleitnants A. Ravkovs pagājušā gada decembrī uzturējās vizītē Latvijā, kuras laikā tikās ar R. Bergmani, uzaicinot ministru apmeklēt Baltkrieviju.

 

Informāciju sagatavoja:
Aiva Kokoriša
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālrunis: 67335309
E-pasts: aiva.kokorisa@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© LR Aizsardzības ministrija, 2008 Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473 E-pasts: kanceleja@mod.gov.lv