Aktualitātes|Ministrija|Par aizsardzības nozari|NATO|Eiropas Savienība|UZŅĒMĒJIEM|Saites|Kontakti
Resursi un rīki
Fotogalerija
Normatīvie akti un attīstības plānošanas dokumenti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kā kļūt par karavīru
Iepirkumi RSS
Ziņas RSS
Meklēšana
Tavai drošībai
Saistītās iestādes
Jaunsardzes un informācijas centrs
Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra
Latvijas Kara muzejs
Militārās izlūkošanas un drošības dienests
Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs
Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija
Aizsardzības ministrija / Aktualitātes / Ziņas / Baltijas valstu aizsardzības ministri Liepājā pārrunās reģionālās drošības aktualitātes
Baltijas valstu aizsardzības ministri Liepājā pārrunās reģionālās drošības aktualitātes

7. un 8. decembrī Liepājā notiks Baltijas valstu aizsardzības ministru tikšanās, kurā pārrunās reģionālās drošības aktualitātes.

 

Tikšanās laikā aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, Lietuvas aizsardzības ministrs Raimundas Karoblis (Raimundas Karoblis) un Igaunijas aizsardzības ministrs Jiri Luiks (Jüri Luik) apspriedīs Baltijas valstu militārās sadarbības stiprināšanu, gatavošanos 2018. gada 11. – 12. jūlija NATO samitam Briselē, ar NATO paplašināto klātbūtni Baltijas valstīs saistītus jautājumus un Baltijas valstu trīspusējo sadarbību ar ASV, kā arī Eiropas Savienības dalībvalstu sadarbību aizsardzības jomā, īpaši pastāvīgās strukturētās sadarbības (Permanent Structured Cooperation, PESCO) projektus.

 

Tāpat Baltijas valstu aizsardzības ministri piedalīsies lielformāta Latvijas karoga pacelšanas svinīgajā pasākumā, kas notiks 8. decembrī, plkst. 12.30, J. Čakstes laukumā, Liepājā. Svinīgais pasākums, kura laikā 50 kvadrātmetrus lielo karogu pacels 35 metrus augstajā mastā, iesāksies ar Nacionālo bruņoto spēku orķestra Jūras spēku grupas maršu.

 

Monumentālā karoga mērķis ir godināt nacionālo Latvijas simbolu ne tikai svētkos, bet arī ikdienā, vairojot patriotismu un lepnumu par Latviju. "Latvijas karogs" ir unikāls ilgtermiņa projekts, kas paredz līdz Latvijas simtgades sagaidīšanai 2018. gadā valstij simboliskās, labi pārredzamās un nozīmīgās vietās Rīgā un Latvijas novadu centros, izvietot lielformāta Latvijas karogus.

 

1991. gadā Baltijas padome pieņēma rezolūciju par kopīgas Baltijas valstu drošības koncepcijas izstrādi un 1992. gada 2. jūnijā Pērnavā, Igaunijā, Baltijas valstu aizsardzības ministri parakstīja vienošanās protokolu par Baltijas valstu Aizsardzības ministriju sadarbību kopējās drošības jomā.  Sadarbība ļauj attīstīt valstu nacionālās aizsardzības struktūras, veicina efektīvāku spēju attīstību un izmantošanu, savietojamību ar sabiedrotajiem, kā arī nodrošina sekmīgāku sadarbību miera uzturēšanas un krīžu vadības operācijās.

 

Viens no Baltijas valstu sadarbības aizsardzības jomā formātiem ir Ministru komiteja, kuras sastāvā ir triju valstu aizsardzības ministri. Ik gadu viena no Baltijas valstīm ir Ministru komitejas prezidējošā valsts, un šogad tā ir Latvija.

 

Baltijas valstu aizsardzības ministru tikšanās tiek rīkotas divas reizes gadā. Šī gada pirmā tikšanās notika jūnijā, Daugavpilī, un otrā norisināsies Liepājā.

 

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 67335045
E-pasts: prese@mod.gov.lv


Aktuālās saites
© LR Aizsardzības ministrija, 2008 Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473 E-pasts: kanceleja@mod.gov.lv