Aktualitātes|Ministrija|Par aizsardzības nozari|NATO|Eiropas Savienība|UZŅĒMĒJIEM|Saites|Kontakti
Resursi un rīki
Fotogalerija
Normatīvie akti un attīstības plānošanas dokumenti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kā kļūt par karavīru
Iepirkumi RSS
Ziņas RSS
Meklēšana
Tavai drošībai
Saistītās iestādes
Jaunsardzes un informācijas centrs
Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra
Latvijas Kara muzejs
Militārās izlūkošanas un drošības dienests
Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs
Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija
Aizsardzības ministrija / Aktualitātes / Ziņas / Atjauno Zemessardzes 1. Rīgas brigādes kājnieku bataljonus
Atjauno Zemessardzes 1. Rīgas brigādes kājnieku bataljonus

Rīt, 9. janvārī, notiks Zemessardzes 1. Rīgas brigādes Zemessardzes 13. kājnieku bataljona un Zemessardzes 53. kājnieku bataljona svinīgā karogu pasniegšanas ceremonija, kurā piedalīsies aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš, Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Ainārs Ozoliņš, Nacionālo bruņoto spēku regulāro spēku un Zemessardzes vienību komandieri, karavīri un zemessargi.

 

Svinīgās ceremonijas laikā tiks atjaunots Zemessardzes 13. kājnieku bataljons, kas tiks izvietots Rīgā un par kura komandieri iecelts pulkvežleitnants Kaspars Mazitāns, kā arī Zemessardzes 53. kājnieku bataljons, kas atradīsies Bauskā un kura komandieris ir majors Elmārs Popakuls.

 

Šie divi Zemessardzes bataljoni ir dibināti Zemessardzes pirmsākumos – 1991. gada 25. septembrī.

 

Zemessardzes 13. kājnieku bataljons sākotnēji bija 13. Rīgas Vidzemes priekšpilsētas Zemessardzes bataljons. 2004. gada janvārī tas tika pievienots tagadējam Zemessardzes Studentu kājnieku bataljonam, tam nododot arī karogu. 

 

Savukārt Zemessardzes 53. kājnieku bataljons pirmsākumos bija 53. Bauskas Zemessardzes bataljons. 2002. gada augustā tas tika pievienots pašreizējam Zemessardzes 54. kaujas atbalsta bataljonam, un kopš tā laika tā karogs glabājās Latvijas Kara muzejā. 

 

Zemessardzes 1. Rīgas brigāde tika atjaunota 2017. gada 2. novembrī, tās atbildībā nododot Zemessardzes Studentu kājnieku bataljonu, Zemessardzes 17. kaujas atbalsta bataljonu un Zemessardzes 19. nodrošinājuma bataljonu, kā arī abus atjaunotos bataljonus Rīgā un Bauskā. Zemessardzes 1.Rīgas brigādes komandiera amatā iecelts pulkvežleitnants Sandris Gaugers.

 

Izmaiņas Nacionālo bruņoto spēku struktūrā un Zemessardzes ietvaros tiek veiktas, lai nodrošinātu Zemessardzes uzdevumu izpildi un veicinātu tās integrēšanu Nacionālo bruņoto spēku sastāvā.

 

Jau ziņots, ka 2016. gadā, lai aktualizētu Zemessardzes nozīmi valsts aizsardzības sistēmā un turpinātu tās struktūras attīstību, Zemessardzes novadi tika pārstrukturēti par Zemessardzes brigādēm.

 

Strukturālās izmaiņas Zemessardzē ir nepieciešamas, lai Zemessardzi maksimāli integrētu Nacionālo bruņoto spēku sastāvā un tā varētu iesaistīties Valsts aizsardzības operatīvā plāna uzdevumu izpildē atbilstoši NATO strukturālajam dalījumam. Tāpat nākotnē tiek plānots turpināt pilnveidot Zemessardzes struktūru, vēl vairāk palielinot tās operacionalitāti.

 

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 67335045
E-pasts: prese@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© LR Aizsardzības ministrija, 2008 Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473 E-pasts: kanceleja@mod.gov.lv