Aktualitātes|Ministrija|Par aizsardzības nozari|NATO|Eiropas Savienība|UZŅĒMĒJIEM|Saites|Kontakti
Resursi un rīki
Fotogalerija
Normatīvie akti un attīstības plānošanas dokumenti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kā kļūt par karavīru
Iepirkumi RSS
Ziņas RSS
Meklēšana
Tavai drošībai
Saistītās iestādes
Jaunsardzes un informācijas centrs
Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra
Latvijas Kara muzejs
Militārās izlūkošanas un drošības dienests
Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs
Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija
Aizsardzības ministrija / Aktualitātes / Ziņas / Bergmanis Kanādā pateicas par daudznacionālās kaujas grupas vadību Latvijā un uzsver ilgtermiņa perspektīvas abu valstu sadarbībai aizsardzībā
Bergmanis Kanādā pateicas par daudznacionālās kaujas grupas vadību Latvijā un uzsver ilgtermiņa perspektīvas abu valstu sadarbībai aizsardzībā

Šodien, 31. janvārī, uzsākot darba vizīti Kanādā, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis tikās ar Kanādas aizsardzības ministru Hardžitu Sadžānu (Harjit S. Sajjan), lai pārrunātu reģionālās drošības situāciju un NATO paplašināto klātbūtni Latvijā.

 

Sarunā ar Kanādas aizsardzības ministru R. Bergmanis uzsvēra: “Latvija augsti novērtē Kanādas ieguldījumu, vadot daudznacionālo bataljona līmeņa kaujas grupu Latvijā, un mēs ticam, ka tas ir tikai labs sākums ilgtermiņa partnerībai starp abām valstīm.”

 

Tikšanas laikā R. Bergmanis atzina, ka NATO paplašinātā klātbūtne Latvijā ir apliecinājums alianses solidaritātei un gatavībai aizstāvēt Latviju no jebkāda veida agresijas izpausmēm. Aizsardzības ministrs atzīmēja arī veiksmīgo sadarbību starp Kanādas vadīto daudznacionālo kaujas grupu un Latvijas bruņotajiem spēkiem, kopīgi piedaloties militārajās mācībās.

 

Tāpat R. Bergmanis iepazīstināja ar Latvijas militārās infrastruktūras attīstības plāniem, kas uzlabos ne tikai Latvijas bruņoto spēku, bet arī NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas efektivitāti, kā arī karavīru dienesta un sadzīves apstākļus.

 

Savukārt H. Sadžāns norādīja, ka Kanāda neuztver Krieviju kā tiešu militāro apdraudējumu NATO, tomēr aliansei ir rūpīgi jāuzrauga Krievijas militārās aktivitātes, īpaši ņemot vērā Krievijas agresīvo uzvedību.

 

Tikšanās laikā aizsardzības ministri pievērsās arī NATO īstenotajai atturēšanas politikai un jūlijā gaidāmā NATO samita dienaskārtības jautājumiem. H. Sadžāns uzsvēra, ka ir svarīgi stiprināt NATO aizsardzības spējas, taču arī publiskajai diplomātijai un dialogam ir būtiska nozīme starptautisku problēmu risināšanā.

 

Tāpat R. Bergmanis un H. Sadžāns atkārtoti apliecināja vēlmi stiprināt valstu divpusējo sadarbību aizsardzības jomā.

 

Jau ziņots, ka R. Bergmanis no 30. janvāra līdz 4. februārim uzturas darba vizītē Kanādā, kur tiekas ar Kanādas aizsardzības nozares vadību, lai pārrunātu valstu militāro sadarbību un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā aktualitātes.

 

NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā daudznacionālo kaujas grupu vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1000 karavīru no Albānijas, Itālijas, Kanādas, Polijas, Slovēnijas un Spānijas.

 

Kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību.

 

Lēmums par daudznacionālo bataljona līmeņa kaujas grupu izvietošanu Igaunijā, Latvijā, Lietuvā un Polijā tika pieņemts NATO samitā Varšavā 2016. gadā.

 

Savukārt 2017. gada 19. jūnijā Ādažu bāzē notika svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija.

 

Šī gada 15. janvārī notika Kanādas vadītās kaujas grupas vadības maiņas ceremonija, noslēdzoties pirmajai Latvijā izvietotās kaujas grupas karavīru rotācijai.

 

Informāciju sagatavoja:
Aiva Kokoriša
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālrunis: 67335309
E-pasts: aiva.kokorisa@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© LR Aizsardzības ministrija, 2008 Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473 E-pasts: kanceleja@mod.gov.lv