Aktualitātes|Ministrija|Par aizsardzības nozari|NATO|Eiropas Savienība|UZŅĒMĒJIEM|Saites|Kontakti
Resursi un rīki
Fotogalerija
Normatīvie akti un attīstības plānošanas dokumenti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kā kļūt par karavīru
Iepirkumi RSS
Ziņas RSS
Meklēšana
Tavai drošībai
Saistītās iestādes
Jaunsardzes un informācijas centrs
Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra
Latvijas Kara muzejs
Militārās izlūkošanas un drošības dienests
Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs
Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija
Aizsardzības ministrija / Aktualitātes / Ziņas / ASV taktisko transportlīdzekļu piegāde stiprinās Nacionālo bruņoto spēku mobilitātes spēju
ASV taktisko transportlīdzekļu piegāde stiprinās Nacionālo bruņoto spēku mobilitātes spēju

ASV valdības Ārvalstu militārā atbalsta programmas ietvaros Nacionālie bruņotie spēki saņems 62 uzņēmuma “Polaris Government & Defense” ražotos militāros taktiskos transportlīdzekļus.

 

Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem tiks piegādāti “Polaris” MRZR-2, MRZR - 4, MV850 modeļu transportlīdzekļi, kā arī vairāki ar mobilās novērošanas iekārtām īpaši aprīkoti transportlīdzekļi, no valsts budžeta līdzekļiem finansējot aptuveni piektdaļu no piegādēm.

 

Plānots, ka pirmos “Polaris” ražotos transportlīdzekļus Latvija saņems šī gada maijā, un piegādes turpināsies līdz nākamā gada otrajam ceturksnim.

 

“Polaris”  taktisko transportlīdzekļu piegāde stiprinās Nacionālo bruņoto spēku taktiskās mobilitātes spēju, un tie būs paredzēti gan Nacionālo bruņoto spēku regulāro spēku vienībām, gan Zemessardzei.

 

“Polaris Government & Defense” ir viens no nozīmīgākajiem vieglo bezceļu taktisko transportlīdzekļu ražotājiem. Uzņēmuma ražotos transportlīdzekļus izmanto piemēram, ASV un Somijas bruņotie spēki, un tie ir tikuši plaši pielietoti arī NATO operācijā Afganistānā. Pērn līgumu par šo transportlīdzekļu piegādi parakstījuši arī Portugāles un Vācijas bruņotie spēki.

 

Dažādu militāro atbalsta programmu ietvaros ASV ir sniegusi atbalstu Latvijai jau vairāk nekā 20 gadus, piegādājot Nacionālo bruņoto spēkiem attīstībai tādu būtisku ekipējumu kā sakaru līdzekļus, nakts redzamības ierīces un transportlīdzekļus.

 

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 67335045
E-pasts: prese@mod.gov.lv


Aktuālās saites
© LR Aizsardzības ministrija, 2008 Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473 E-pasts: kanceleja@mod.gov.lv