Aktualitātes|Ministrija|Par aizsardzības nozari|NATO|Eiropas Savienība|UZŅĒMĒJIEM|Saites|Kontakti
Resursi un rīki
Fotogalerija
Normatīvie akti un attīstības plānošanas dokumenti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kā kļūt par karavīru
Iepirkumi RSS
Ziņas RSS
Meklēšana
Tavai drošībai
Saistītās iestādes
Jaunsardzes un informācijas centrs
Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra
Latvijas Kara muzejs
Militārās izlūkošanas un drošības dienests
Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs
Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija
Aizsardzības ministrija / Aktualitātes / Ziņas / Noslēdzies 4x4 taktisko transportlīdzekļu iepirkuma pirmais posms
Noslēdzies 4x4 taktisko transportlīdzekļu iepirkuma pirmais posms

Noslēdzies Aizsardzības ministrijas organizētās sarunu procedūras par 4x4 vieglo un vidējo taktisko transportlīdzekļu iegādi pirmais posms, kurā izvēlēti sarunu procedūras nolikumā izvirzītajām kvalifikācijas prasībām atbilstoši kandidāti.

 

Dalībai sarunu procedūrā pieteikumus kopumā iesnieguši 12 pretendenti, no kuriem Aizsardzības ministrijas iepirkuma komisija dalībai otrajā kārtā izvirzījusi sešus komersantus – “Paramount Group” (Dienvidāfrika), piegādātāju apvienību “Israel Aerospace Industries Ltd.” (Izraēla) un AS “UPB” (Latvija), “Otokar” (Turcija), “Oy Sisu Auto” (Somija), “AM General” (ASV) un “Oshkosh Defence” (ASV) –, kuriem tuvākajā laikā tiks izsūtīts uzaicinājums iesniegt piedāvājumu.

 

Saskaņā ar Aizsardzības un drošības jomas iepirkumu likumu sarunu procedūra tiek organizēta divos posmos, no kuriem pirmais – kandidātu atlase – jau noslēdzies.

 

Sarunu procedūras otrajā posmā uzaicinātie kandidāti tiks aicināti iesniegt detalizētus piedāvājums un nodrošināt piedāvāto transportlīdzekļu paraugus testu veikšanai. Iepirkuma komisija veiks iesniegto piedāvājumu rūpīgu izvērtēšanu, kā arī testēs piedāvātos transportlīdzekļus militārajai apmācībai pielīdzināmos apstākļos, lai izvērtētu transportlīdzekļu atbilstību Nacionālo bruņoto spēku operacionālajām prasībām.

 

Jau ziņots, ka augstas mobilitātes bruņotu pilnpiedziņas 4x4 taktisko transportlīdzekļu iegāde ļaus būtiski uzlabot Nacionālo bruņoto spēku mobilitātes spējas. Taktiskā mobilitāte ir kritisks vienību kaujas gatavības rādītājs, un nespēja nodrošināt vienības ar transporta platformām ierobežo Nacionālo bruņoto spēku spējas veikt tiem noteiktos uzdevumus.

 

Tāpat transportlīdzekļi nepieciešami, lai īstenotu ar artilēriju, pretgaisa aizsardzību un Zemessardzi saistītos attīstības projektus. Transportlīdzeklim jāspēj nodrošināt personāla, kravas transporta, komandvadības vai medicīniskā atbalsta funkciju, kā arī tam jānodrošina bruņu aizsardzība un ieroču uzstādīšana.

 

Informāciju sagatavoja:
Kaspars Galkins
AM Militāri publisko attiecību departamenta direktors
Tālrunis: 67335085
E-pasts: kaspars.galkins@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© LR Aizsardzības ministrija, 2008 Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473 E-pasts: kanceleja@mod.gov.lv