Aktualitātes|Ministrija|Par aizsardzības nozari|NATO|Eiropas Savienība|UZŅĒMĒJIEM|Saites|Kontakti
Resursi un rīki
Fotogalerija
Normatīvie akti un attīstības plānošanas dokumenti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kā kļūt par karavīru
Iepirkumi RSS
Ziņas RSS
Meklēšana
Tavai drošībai
Saistītās iestādes
Jaunsardzes un informācijas centrs
Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra
Latvijas Kara muzejs
Militārās izlūkošanas un drošības dienests
Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs
Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija
Aizsardzības ministrija / Aktualitātes / Ziņas / Latvijas un Somijas aizsardzības ministri piedalīsies abām valstīm nozīmīgos simtgades pasākumos Liepājā
Latvijas un Somijas aizsardzības ministri piedalīsies abām valstīm nozīmīgos simtgades pasākumos Liepājā

Rīt, 13. februārī, darba vizītē Latvijā uzturēsies Somijas aizsardzības ministrs Jusi Nīniste (Jussi Niinistö), lai tiktos ar Latvijas aizsardzības ministru Raimondu Bergmani un piedalītos abu valstu simtgadei veltītos pasākumos Liepājā.

 

Latvijas un Somijas aizsardzības ministri tikšanās laikā pārrunās Baltijas reģiona drošības situāciju, Eiropas Savienības un Somijas aizsardzības jomas aktualitātes, kā arī abu valstu divpusējo sadarbību aizsardzības jomā.

 

R. Bergmanis un J. Nīniste arī apmeklēs somu jēgeru svinīgā zvēresta un karoga iesvētīšanas simtgades svinības un dievkalpojumu, kas plkst. 12.00 notiks Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē.

 

Tāpat  abu valstu aizsardzības ministri Liepājā piedalīsies Latvijas Nacionālā arhīva veidotās dokumentāro liecību izstādes “Somu Jēgeri Latvijā” atklāšanā plkst. 16.00 koncertzālē „Lielais dzintars”. Šī izstāde iepazīstinās ar somu jēgeriem un to gaitām Latvijā, Latvijas un Somijas Republiku tapšanu, atklās kopīgo un atšķirīgo Somijas un Latvijas valstu veidošanās un tapšanas procesā un sniegs ieskatu jēgeru tradīciju kopšanā mūsdienās.

 

Latvijas, īpaši Liepājas, vēsturisko saikni ar Somiju ciešu padara somu jēgeri, kas bija no Somijas izbraukušajiem brīvprātīgajiem izveidota Vācijas impērijas karaspēka vienība, kas kā 27. Karaliskais prūšu rezerves bataljons 1916. - 1917. gadā piedalījās Pirmā pasaules kara kaujās Austrumu frontē Latvijas teritorijā. 1918. gada 13. februārī Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē bataljons zvērēja uzticību Somijas valdībai, iesvētīja zili balto Somijas brīvprātīgo karavīru karogu un pēc tam atgriezās Somijā. 

 

Latvijas un Somijas aizsardzības ministri apmeklēs arī abu valstu simtgadei veltītu koncertu “Latvija – 100 – Somija”, ko plkst. 18.00 Liepājas koncertzālē „Lielais dzintars” sniegs Nacionālo bruņoto spēku orķestris un Somijas Aizsardzības spēku Gvardes orķestris. Koncertā muzikāli savīsies abu valstu stāsti par identitāti, varonīgumu un dzimtenes mīlestību no senatnes līdz mūsdienām. Somijas Aizsardzības spēku Gvardes orķestra izpildījuma skanēs somu nacionālā romantisma skaņražu un mūsdienu autoru kompozīcijas pūtēju orķestrim. Latvijas Nacionālo bruņoto spēku orķestris izpildīs Sergeja Austra Universa svītu “Vidzeme” pūšaminstrumentu orķestrim. Koncertu noslēgs Emīla Dārziņa skaņdarbs “Lauztās priedes” un Žana Sibēliusa “Jēgeru maršs” abu valstu militāro orķestru izpildījumā.

 

Somija savu valstisko neatkarību pasludināja 1917. gada 6. decembrī, un ir viena no kaimiņvalstīm, kas līdzīgi kā Latvija šajos gados svin savu valstiskuma simtgadi. Sagaidot Latvijas un Somijas simtgades, aktualizējas nepieciešamība pētīt vēsturiskos notikumus, kas vieno mūsu valstis.

 

Latvijas un Somijas valstu simtgadei veltītos pasākumus Liepājā apmeklēs arī Somijas Sauszemes spēku komandieris ģenerālmajors Petri Hulkko.

 

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 67335045
E-pasts: prese@mod.gov.lv
Aktuālās saites
© LR Aizsardzības ministrija, 2008 Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473 E-pasts: kanceleja@mod.gov.lv