Aktualitātes|Ministrija|Par aizsardzības nozari|NATO|Eiropas Savienība|UZŅĒMĒJIEM|Saites|Kontakti
Resursi un rīki
Fotogalerija
Normatīvie akti un attīstības plānošanas dokumenti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kā kļūt par karavīru
Iepirkumi RSS
Ziņas RSS
Meklēšana
Tavai drošībai
Saistītās iestādes
Jaunsardzes un informācijas centrs
Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra
Latvijas Kara muzejs
Militārās izlūkošanas un drošības dienests
Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs
Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija
Aizsardzības ministrija / Aktualitātes / Ziņas / “Ēnu dienā” skolēni iepazīs darbu aizsardzības nozarē
“Ēnu dienā” skolēni iepazīs darbu aizsardzības nozarē

Rīt, 14. februārī, jaunieši no visas Latvijas Ēnu dienā viesosies Aizsardzības ministrijā, nozares iestādēs un Nacionālo bruņoto spēku vienībās.

 

Aizsardzības ministrijas parlamentārā sekretāra Viestura Silenieka un Nacionālo bruņoto spēku komandiera ģenerālleitnanta Leonīda Kalniņa “ēnām” būs iespēja ielūkoties amatpersonu darba ikdienā Aizsardzības ministrijā, kā arī apmeklēt Ādažu bāzi.

 

Skolēni, kas Ēnu dienā viesosies Jaunsardzes un informācijas centrā, varēs iepazīt iestādes direktora un Jaunsardzes 4. novada nodaļas vadītāja darbu. Jaunsardzes un informācijas centra direktors pulkvežleitnants Aivis Mirbahs kopā ar savām “ēnām” dosies uz Valsts heraldikas komisiju, kur notiks sanāksme par jaunu apbalvojumu dizainu izveidi Jaunsardzes un informācijas centram.

 

15 “ēnas” apmeklēs Gaisa spēku aviācijas bāzi Lielvārdē, kur būs iespēja iepazīties ar dienestu Gaisa spēkos un tikties ar ASV 1. Gaisa kavalērijas brigādes 227. aviācijas pulka 3. bataljona karavīriem, kas ASV operācijas “Atlantic Resolve” ietvaros dienesta pienākumus veic Nacionālo bruņoto spēku Aviācijas bāzē Lielvārdē.

 

Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūrā Rīgā un tās reģionālajās nodaļās Liepājā, Talsos, Valmierā, Jēkabpilī, Daugavpilī un Rēzeknē šogad viesosies vairāk nekā 20 skolēni, kas “ēnos” 13 amatus, tostarp, Ģeodēzijas un kartogrāfijas departamenta direktoru, Kartogrāfijas nodaļas vadītāju, Toponīmikas laboratorijas vadītāju, Fotogrammetrijas daļas vadītāju, kartogrāfijas inženieri un ģeoinformātikas inženieri.

 

Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadetus “ēnos”  ap 50 skolēnu,  un viņiem būs iespēja iepazīties  ar studiju procesu augstskolā, apskatīt ekipējumu un pamēģināt darboties ar taktikas trenažieri.

 

25 skolēni Ēnu dienā apmeklēs Zemessardzes vienības dažādās Latvijas pilsētās  – Zemessardzes  27. kājnieku bataljonu Cēsīs, 45. nodrošinājuma bataljonu Ventspilī, 44. kājnieku bataljonā Liepājā un 51. kājnieku bataljonā Dobelē. Savukārt Zemessardzes štābā Rīgā viesosies Zemessardzes psihologa “ēnas”.

 

Turpinot pērn aizsākto tradīciju, Zemessardzes 55. kājnieku bataljons Aizkrauklē skolēniem piedāvās “Citādu ēnu dienu”, kuras ietvaros būs iespēja vērot operatīvo dienestu un Zemessardzes paraugdemonstrējumus, kā arī aplūkot tehniku un ekipējumu. Ņemot vērā skolēnu lielo interesi pagājušogad, pasākuma organizatori lēš, ka, šogad “Citādā ēnu diena” pulcēs ap 1000 dalībnieku.

 

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 67335045
E-pasts: prese@mod.gov.lv


Aktuālās saites
© LR Aizsardzības ministrija, 2008 Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473 E-pasts: kanceleja@mod.gov.lv