Aktualitātes|Ministrija|Par aizsardzības nozari|NATO|Eiropas Savienība|UZŅĒMĒJIEM|Saites|Kontakti
Resursi un rīki
Fotogalerija
Normatīvie akti un attīstības plānošanas dokumenti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kā kļūt par karavīru
Iepirkumi RSS
Ziņas RSS
Meklēšana
Tavai drošībai
Saistītās iestādes
Jaunsardzes un informācijas centrs
Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra
Latvijas Kara muzejs
Militārās izlūkošanas un drošības dienests
Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs
Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija
Aizsardzības ministrija / Aktualitātes / Ziņas / Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs piedalīsies Ārlietu padomes sanāksmē Briselē
Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs piedalīsies Ārlietu padomes sanāksmē Briselē

Rīt, 6. martā, Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Viesturs Silenieks piedalīsies ES aizsardzības ministru Ārlietu padomes sanāksmē Briselē, Beļģijā, kur galvenokārt diskutēs par Pastāvīgo strukturēto sadarbību (PESCO), apstiprinot atsevišķus PESCO projektus un to dalībvalstis.

 

Tāpat Ārlietu padomes sanāksmē pārrunās ES Globālās stratēģijas drošības un aizsardzības jomā īstenošanu un ES apmācību misiju aktualitātes, īpaši pievēršoties ES operācijai Centrālāfrikas Republikā, ES pretpirātisma operācijai “Atalanta” un ES Apmācības misijai Mali, kurā piedalās arī Latvijas Nacionālo bruņoto spēku karavīri.

 

Aizsardzības ministru sanāksmē piedalīsies arī NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs (Jens Stoltenberg), lai diskutētu par NATO un ES turpmāko sadarbību.

 
Jau ziņots, ka 2017. gada 13. novembrī kopīgajā ES Ārlietu un Aizsardzības padomē Latvijas aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs parakstīja notifikāciju par PESCO drošībā un aizsardzībā izveidi, tādējādi apliecinot Latvijas dalību sadarbības ietvarā un kļūstot par vienu no dibinātājvalstīm.

 

PESCO uzsākšana ir nozīmīgs solis ES dalībvalstu militāro spēju stiprināšanā. Tas papildinās NATO spējas un sekmēs ES-NATO praktisko sadarbību. PESCO ir virknes ES dalībvalstu brīvprātīga vienošanās stiprināt sadarbību Eiropas drošības un aizsardzības jautājumos. PESCO dalībvalstis apņemas veikt atbilstošas finanšu investīcijas aizsardzībā, tostarp ekipējuma iegādei, koordinēt aizsardzības plānošanu, lai novērstu spēju iztrūkumu un uzlabotu spēku pieejamību krīžu risināšanai ārpus ES. 

 

Atbilstoši 2016. gada decembra Eiropadomes secinājumiem par ES Globālās stratēģijas ieviešanu drošības un aizsardzības jomā, kā arī tam sekojošajām diskusijām, 2017.gada jūnijā Eiropadome vienojās par nepieciešamību uzsākt visas ES dalībvalstis iekļaujošu Pastāvīgo strukturēto sadarbību.

 

Informāciju sagatavoja:
Aiva Kokoriša
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālrunis: 67335309
E-pasts: aiva.kokorisa@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© LR Aizsardzības ministrija, 2008 Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473 E-pasts: kanceleja@mod.gov.lv