Aktualitātes|Ministrija|Par aizsardzības nozari|NATO|Eiropas Savienība|UZŅĒMĒJIEM|Saites|Kontakti
Resursi un rīki
Fotogalerija
Normatīvie akti un attīstības plānošanas dokumenti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kā kļūt par karavīru
Iepirkumi RSS
Ziņas RSS
Meklēšana
Tavai drošībai
Saistītās iestādes
Jaunsardzes un informācijas centrs
Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra
Latvijas Kara muzejs
Militārās izlūkošanas un drošības dienests
Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs
Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija
Aizsardzības ministrija / Aktualitātes / Ziņas / Skolēnu dienu Ādažu poligonā apmeklē aptuveni 1300 dalībnieku
Skolēnu dienu Ādažu poligonā apmeklē aptuveni 1300 dalībnieku

Šodien, 10. maijā, aptuveni 1300 skolēnu un skolotāju no visiem Latvijas reģioniem apmeklēja Skolēnu dienu Ādažu poligonā, lai iepazītos ar Nacionālo bruņoto spēku ikdienu un galvenajiem uzdevumiem.

 

Pasākuma laikā skolēniem un pedagogiem no 40 Latvijas skolām un pirmsskolas izglītības iestādēm bija iespēja apskatīt Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes kaujas apakšvienību tehniku un ekipējumu, kā arī tikties ar karavīriem, kas demonstrēja dažādas prasmes. Piemēram, karavīri-glābēji sniedza ieskatu pirmās palīdzības sniegšanā, pasākuma dalībniekus aicinot apgūt praktiskas iemaņas palīdzības sniegšanā.

 

Tāpat skolēni tikās ar NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas karavīriem, kas pastāstīja par savu dienestu Latvijā un demonstrēja militāro tehniku. Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1000 karavīru no Albānijas, Itālijas, Polijas, Kanādas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem. Kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot alianses solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm.

 

Savukārt bruņoto spēku rekrutētāji Skolēnu dienas dalībniekiem pastāstīja par dienesta iespējām un studijām Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā. Bruņoto spēku karavīri – virsnieki, instruktori un kareivji – savus tiešos amata pienākumus pilda vairāk nekā 30 funkcionālajās jomās un teju 170 specialitātēs. Piedāvājot tik plašu nodarbinātības jomu un specialitāšu klāstu, iespēja veidot militāro karjeru bruņotajos spēkos tiek dota gan tiem, kuri ieguvuši tikai pamatizglītību, gan arī tiem, kuri ieguvuši vidējo un augstāko izglītību vai apguvuši kādu bruņotajiem spēkiem nepieciešamu arodu profesionālās izglītības iestādēs. Kareivja profesiju, kas ir arī militārās karjeras sākumposms, apgūst Kājnieku skolā Alūksnē.

 

Skolēniem bija iespēja arī uzzināt vairāk par Jaunsardzi un tās uzdevumiem. Jaunsardze ir brīvprātīga kustība, kuras dalībnieki ir bērni un jaunieši vecumā no 10 līdz 21 gadam. Kustības mērķis ir izglītot jaunatni valsts aizsardzības jomā, organizēt saturīgu brīvā laika pavadīšanu, pilsonisko un patriotisko audzināšanu, sniegt zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas dzīvē, darbā un militārajā dienestā.

 

Nacionālie bruņotie spēki pasākumu organizēja sadarbībā ar biedrību “Ādažu uzņēmēji”. Par godu zīmola “Ādažu Čipsi” 25 gadu jubilejai, kas tiek atzīmēta šogad, Skolēnu dienu Ādažos atbalstīja “Ādažu Čipsi”, skolēniem dāvinot vēsturiski pirmo produktu, ko kādreiz sāka ražot Ādažos – “kraukšķīgos kartupeļus salmiņus ar sāli”.

 

Jau ziņots, ka Nacionālie bruņotie spēki divreiz gadā organizē Skolēnu dienu Ādažu bāzē un poligonā, lai veicinātu skolēnu izpratni par aizsardzības nozari un karavīra dienestu, iepazīstinātu sabiedrību ar vienību ikdienu un uzdevumiem, kā arī veidotu karavīru saikni ar sabiedrību.

 

Pasākuma fotogalerija: https://www.flickr.com/photos/latvijas_armija/albums/72157696010909304

 

Informāciju sagatavoja:
Aiva Kokoriša
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālrunis: 67335309
E-pasts: aiva.kokorisa@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© LR Aizsardzības ministrija, 2008 Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473 E-pasts: kanceleja@mod.gov.lv