Aktualitātes|Ministrija|Par aizsardzības nozari|NATO|Eiropas Savienība|UZŅĒMĒJIEM|Saites|Kontakti
Resursi un rīki
Fotogalerija
Normatīvie akti un attīstības plānošanas dokumenti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kā kļūt par karavīru
Iepirkumi RSS
Ziņas RSS
Meklēšana
Tavai drošībai
Saistītās iestādes
Jaunsardzes un informācijas centrs
Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra
Latvijas Kara muzejs
Militārās izlūkošanas un drošības dienests
Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs
Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija
Aizsardzības ministrija / Aktualitātes / Ziņas / Aizsardzības ministrs apmeklē Baltijas valstu bruņoto spēku orķestru koncertu
Aizsardzības ministrs apmeklē Baltijas valstu bruņoto spēku orķestru koncertu

Rīt, 15.maijā aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis Rīgā apmeklēs Baltijas valstu bruņoto spēku orķestru koncertu, kas norisināsies koncertprogrammas “Baltijas valstīm – 100” ietvaros. 

Atzīmējot Latvijas, Igaunijas un Lietuvas Republiku simtgadi, Baltijas valstu bruņoto spēku orķestri apvienojušies kopīgā projektā, piedāvājot īpašu koncertprogrammu “Baltijas valstīm – 100”, ar kuru no 12. līdz 19. maijam koncertēs visās trīs Baltijas valstīs. 

Koncerti būs dāvana klausītājiem Baltijas valstu simtgadē, un ieeja koncertos ir bez maksas. 

Nacionālo bruņoto spēku orķestris, Igaunijas Aizsardzības spēku orķestris un Lietuvas bruņoto spēku orķestris sniegs koncertus arī trīs Latvijas pilsētās: 14. maijā plkst. 18.30 – Cēsu pilsdrupu estrādē, 15. maijā plkst. 18.00 – Rīgā, laukumā pie Brīvības pieminekļa, bet 16. maijā plkst. 19.00 – J. Čakstes laukumā Liepājā. 

Koncertprogrammā iekļautas populāras un klausītāju atzinību guvušas latviešu, igauņu un lietuviešu komponistu oriģinālkompozīcijas un pārlikumi pūšaminstrumentu orķestrim. Koncertā būs dzirdami latviešu komponista Gunāra Ordelovska tautas mūzikas pārlikumi, Raimonda Paula estrādes un kino mūzika, kā arī Imanta Kalniņa populārākie skaņdarbi. 

Tāpat koncertprogrammā iekļautas igauņu mūzikas pamatlicēja Eduarda Tama (Eduard Tamm), Igaunijas komponista Valtera Ojakāra (Valter Ojakäär) un Igaunijas mūsdienu mūzikas uzlecošās zvaigznes Tonu Korvita (Tõnu Kõrvits) kompozīcijas, kā arī Lietuvas ievērojamākā pēckara perioda baletu, operu, oratoriju un instrumentālo koncertu meistara Eduarda Balsis (Eduardas Balsys), viena no lietuviešu militārās mūzikas pamatlicēja Broniusa Jonuša (Bronius Jonušas) un mūsdienu populārās mūzikas mākslinieku Kazia Daugelas (Kazys Daugela) un Taura Adomaviča (Tauras Adomavičius) skaņdarbi. 

Jau ziņots, ka, sagaidot Latvijas simtgadi, Nacionālo bruņoto spēku orķestra skaņu ierakstu studijā pirmo reizi ierakstīts un izdots Latvijas kara orķestru maršu albums ar kompozīcijām, kuras tapušas laika periodā no 1918. līdz 1940. gadam. Nacionālo bruņoto spēku orķestra izdotais albums ir pirmais nopietnais ieskats Latvijas armijas mūzikas tradīcijās. 

Tāpat pēc Nacionālo bruņoto spēku orķestra pasūtījuma komponists Emīls Zilberts radījis kamermūzikas ciklu “No zobena Saule lēca”, kas veltīts Latvijas simtgadei. Ar šo koncertprogrammu orķestris viesojies vairākās Latvijas apdzīvotās vietās - Skaistkalnē, Aknīstē, Neretā, Rucavā, Bārtā, Ezerē un Ciblā. 

Informāciju sagatavoja:
Majore Mairita Senkevicina
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālrunis: 67335067
E-pasts: mairita.senkevicina@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© LR Aizsardzības ministrija, 2008 Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473 E-pasts: kanceleja@mod.gov.lv