Aktualitātes|Ministrija|Par aizsardzības nozari|NATO|Eiropas Savienība|UZŅĒMĒJIEM|Saites|Kontakti
Resursi un rīki
Fotogalerija
Normatīvie akti un attīstības plānošanas dokumenti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kā kļūt par karavīru
Iepirkumi RSS
Ziņas RSS
Meklēšana
Tavai drošībai
Saistītās iestādes
Jaunsardzes un informācijas centrs
Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra
Latvijas Kara muzejs
Militārās izlūkošanas un drošības dienests
Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs
Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija
Aizsardzības ministrija / Aktualitātes / Ziņas / Aizsardzības ministrijas lekciju ciklā “Kā mēs sargājam Latviju” apmeklētas vairāk nekā 100 skolas
Aizsardzības ministrijas lekciju ciklā “Kā mēs sargājam Latviju” apmeklētas vairāk nekā 100 skolas

Šodien, 16. maijā, ar lekciju Viļakas Valsts ģimnāzijā noslēdzas Aizsardzības ministrijas rīkotais lekciju cikls vidusskolām “Kā mēs sargājam Latviju?”, kura laikā Aizsardzības ministrijas eksperti un Nacionālo bruņoto spēku karavīri apmeklējuši vairāk nekā 100 vidusskolas Rīgā un reģionos, pārsvarā tiekoties ar 10.-12. klašu skolēniem.

 

2017./2018. mācību gada lekciju ciklā “Kā mēs sargājam Latviju?” skolēniem bija iespēja uzzināt par Latvijas aizsardzības spējām, nozares aktualitātēm, sabiedrības atbildību, kritisko domāšanu, sabiedroto spēku klātbūtni Latvijā, kā arī jauniešu iespējām iesaistīties Jaunsardzē, Zemessardzē un dienestā Nacionālajos bruņotajos spēkos.

 

Trīsdesmit skolās viesojās arī NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas karavīri no Kanādas, Itālijas, Polijas, Spānijas un Albānijas, kā arī ASV Gaisa spēku karavīri, kuri pastāstīja par savu dienestu Latvijā.

 

Lekciju laikā skolēni galvenokārt interesējās par iestāšanās iespējām Zemessardzē un studijām Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, Latvijas aizsardzības spējām un dalību NATO. Savukārt sabiedroto valstu karavīri saņēma daudz jautājumu par dienesta gaitu Latvijā, starptautisko operāciju pieredzi un motivāciju iesaistīties militārajā dienestā.

 

Aizsardzības ministrija sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem jau vairākus gadus organizē lekcijas Latvijas vidusskolās. Lekciju mērķis ir veicināt skolēnu izpratni par aizsardzības nozari un tās aktualitātēm, Latvijas dalību NATO, kolektīvo aizsardzību un citiem aizsardzības nozares jautājumiem, veidojot dialogu ar skolēniem par viņus interesējošiem jautājumiem.

 

Iepriekšējais lekciju cikls par valsts aizsardzību vidusskolēniem norisinājās 2016./2017. mācību gadā, un arī tā laikā lekcijas notika vairāk nekā 100 Latvijas skolās.

 

Jau ziņots, ka 2016. gada NATO samitā Varšavā NATO valstu un valdību vadītāji apstiprināja vienošanos par daudznacionālo bataljona līmeņa kaujas grupu izvietošanu Baltijas valstīs un Polijā. Kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot alianses solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm. 2017. gada 19. jūnijā Ādažu bāzē notika svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija.

 

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1000 karavīru no Albānijas, Itālijas, Polijas, Kanādas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā. Šogad NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupu papildinās arī Čehija un Slovākija.

 

Savukārt ASV klātbūtni Latvijā šobrīd nodrošina ASV 1. gaisa kavalērijas brigādes 227. aviācijas pulka 3. bataljona karavīri, kuri operācijas “Atlantic Resolve” ietvaros Latvijā ieradās 2017. gada novembrī.

 

ASV bruņotie spēki kopš 2014. gada rotācijas kārtībā uzturas Baltijas valstīs, tādējādi apliecinot ASV nepārtraukto ieguldījumu NATO dalībvalstu kolektīvajā drošībā un veicinot mieru un stabilitāti Baltijas valstīs un Polijā.

 

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas
Tālrunis: 67335309
E-pasts: prese@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© LR Aizsardzības ministrija, 2008 Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473 E-pasts: kanceleja@mod.gov.lv