Aktualitātes|Ministrija|Par aizsardzības nozari|NATO|Eiropas Savienība|UZŅĒMĒJIEM|Saites|Kontakti
Resursi un rīki
Fotogalerija
Normatīvie akti un attīstības plānošanas dokumenti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kā kļūt par karavīru
Iepirkumi RSS
Ziņas RSS
Meklēšana
Tavai drošībai
Saistītās iestādes
Jaunsardzes un informācijas centrs
Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra
Latvijas Kara muzejs
Militārās izlūkošanas un drošības dienests
Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs
Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija
Aizsardzības ministrija / Aktualitātes / Ziņas / Diskutēs par darba devēju iesaisti valsts aizsardzības īstenošanā
Diskutēs par darba devēju iesaisti valsts aizsardzības īstenošanā

Rīt, 6. jūnijā, plkst. 10.00 Rīgā, Raiņa bulvārī 4 aizsardzības nozares pārstāvji tiksies ar Latvijas Darba devēju konfederāciju, lai diskutētu par sadarbības iespējām un darba devēju iesaisti valsts aizsardzības īstenošanā.

 

Sanāksmē piedalīsies Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons, Nodrošinājuma un aizsardzības investīciju politikas departamenta direktore Kristīne Rudzīte-Stejskala, Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centra pētniece Dr.sc.pol. Ieva Bērziņa, Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Meņģelsone, kā arī Latvijas Darba devēju konfederācijas biedri.

 

Aizsardzības nozares pārstāvji iepazīstinās Latvijas darba devējus ar visaptverošās valsts aizsardzības konceptu, kā arī informēs par Eiropas aizsardzības fonda finansējuma sniegtajām iespējām Latvijas aizsardzības industrijas attīstībai. Darba devēji varēs uzzināt arī par aktuālajiem jautājumiem un priekšrocībām, nodarbinot zemessargus.

 

Tikšanās mērķis ir veidot dialogu ar Latvijas Darba devēju konfederācijas biedriem, lai veicinātu uzņēmēju izpratni par iespējām un veidiem, kā iesaistīties valsts aizsardzībā un drošības stiprināšanā.

 

Jau ziņots, ka 2017. gada 19. decembrī Ministru kabineta sēdē tika apstiprināts Aizsardzības ministrijas sagatavotais informatīvais ziņojums par ekonomisko stimulu izstrādi uzņēmumiem, kas nodarbina zemessargus un rezerves karavīrus. Lai nodrošinātu balansu starp valsts aizsardzības vajadzībām, darba devēju un darba ņēmēju interesēm, Aizsardzības ministrija sadarbībā ar citām ministrijām un Latvijas Darba devēju konfederāciju sagatavoja priekšlikumus uzņēmēju motivēšanai, lai veicinātu viņu darbinieku regulāru dalību Zemessardzes mācībās.

 

Izvērtējot citu valstu pieredzi, Aizsardzības ministrija uzsākusi darbu, lai komersantus iepazīstinātu ar nepieciešamo atbalstu zemessargiem un rezerves karavīriem, kā arī veicinātu to komersantu atpazīstamību, kuri atbalsta zemessargus un rezerves karavīrus, informējot sabiedrību par pozitīvajiem sadarbības piemēriem.

 

Aizsardzības ministrija kopā ar Finanšu ministriju turpina diskutēt par piemērotākajiem ekonomiskajiem risinājumiem komersantu motivēšanā. Papildus plānots organizēt sabiedrības informēšanas un izglītošanas pasākumus. 

 

Informāciju sagatavoja:
Aiva Kokoriša
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālrunis: 67335309
E-pasts: aiva.kokorisa@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© LR Aizsardzības ministrija, 2008 Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473 E-pasts: kanceleja@mod.gov.lv