Aktualitātes|Ministrija|Par aizsardzības nozari|NATO|Eiropas Savienība|UZŅĒMĒJIEM|Saites|Kontakti
Resursi un rīki
Fotogalerija
Normatīvie akti un attīstības plānošanas dokumenti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kā kļūt par karavīru
Iepirkumi RSS
Ziņas RSS
Meklēšana
Tavai drošībai
Saistītās iestādes
Jaunsardzes un informācijas centrs
Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra
Latvijas Kara muzejs
Militārās izlūkošanas un drošības dienests
Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs
Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija
Aizsardzības ministrija / Aktualitātes / Ziņas / Aizsardzības ministrs darba vizītē apmeklēs Franciju
Aizsardzības ministrs darba vizītē apmeklēs Franciju

Rīt, 12. jūnijā, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis uzturēsies vienas dienas darba vizītē Francijā, lai apmeklētu Eiropā vadošo starptautisko drošības un aizsardzības nozares izstādi “Eurosatory 2018” un tiktos ar Latvijas uzņēmumiem un sadarbības partneriem, rosinot Latvijas uzņēmumu iesaisti militārās piegādes ķēdēs un vadošo militāro tehnoloģiju pārņemšanā.

 

Izstādē “Eurosatory 2018” tiks pārstāvēti tādi Latvijas uzņēmumi kā “SRC Brasa”, “Belss”, “Squalio Cloud Consulting”, “Baltic Innovation Holding”, “Vizulo Solutions”, “Atlas Aerospace”, “Interspiro”, “Latvijas Mobilais Telefons”, “Valpro”, “UAV Factory”, “D Dupleks”, “Cole-Tac Europe”, “SAF Tehnika” un “SPH Engineering”, kuriem būs iespēja prezentēt savus produktus un inovatīvos risinājumus, kā arī pārrunāt iespējamos sadarbības projektus.

 

Lielākā daļa no izstādē pārstāvētajiem Latvijas uzņēmumiem ir Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federācijas biedri, kurai Aizsardzības ministrija šogad plāno sniegt atbalstu vienota nacionālā stenda izveidē.

 

Tāpat vizītes laikā aizsardzības ministrs tiksies ar Francijas aizsardzības ministri Floransu Parlī (Florence Parly), lai pārrunātu reģionālās drošības aktualitātes, gatavošanos jūlijā gaidāmajam NATO samitam Briselē, aizsardzības industrijas sadarbību, kā arī Latvijas iesaisti ES Pastāvīgās strukturētās sadarbības (PESCO) projektos.

 

Francija ir viena no pirmajām valstīm, ar kuru Aizsardzības ministrija uzsāka sadarbību, un Francijas aizsardzības ministrs Pjērs Žoks (Pierre Joxe) bija viens no pirmajiem ārvalstu aizsardzības ministriem, kurš apmeklēja Latviju jau 1993. gada janvārī.

 

2017. gada 7. februārī aizsardzības ministra Raimonda Bergmaņa vizītes laikā Francijā tika parakstīta Latvijas un Francijas starpvaldību vienošanās aizsardzības jomā, papildinot iepriekšējās vienošanās par divpusējo sadarbību aizsardzības jomā juridisko ietvaru.

 

Informāciju sagatavoja:
Aiva Kokoriša
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālrunis: 67335309
E-pasts: aiva.kokorisa@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© LR Aizsardzības ministrija, 2008 Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473 E-pasts: kanceleja@mod.gov.lv