Aktualitātes|Ministrija|Par aizsardzības nozari|NATO|Eiropas Savienība|UZŅĒMĒJIEM|Saites|Kontakti
Resursi un rīki
Fotogalerija
Normatīvie akti un attīstības plānošanas dokumenti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kā kļūt par karavīru
Iepirkumi RSS
Ziņas RSS
Meklēšana
Tavai drošībai
Saistītās iestādes
Jaunsardzes un informācijas centrs
Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra
Latvijas Kara muzejs
Militārās izlūkošanas un drošības dienests
Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs
Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija
Aizsardzības ministrija / Aktualitātes / Ziņas / Aizsardzības nozare sarunu festivālā “Lampa” aicina piedalīties diskusijās “Drošajā teltī”
Aizsardzības nozare sarunu festivālā “Lampa” aicina piedalīties diskusijās “Drošajā teltī”

No 29. līdz 30. jūnijam aizsardzības nozares vadība un Nacionālo bruņoto spēku pārstāvji piedalīsies sarunu festivālā “Lampa” Cēsīs, kurā Aizsardzības ministrijas “Drošajā teltī” divu dienu garumā notiks diskusijas par aizsardzības nozares tēmām. “Drošā telts” sarunu festivālā “Lampa” pulcēs gan aizsardzības nozares ekspertus, gan dažādu citu jomu pārstāvjus.

 

29. jūnijā no plkst. 14.00 līdz 15.30 sadarbībā ar debašu asociācija “QOU tu domā?’” notiks debates “Debašu krustugunīs – militārās iemaņas visiem”, kurās tiks diskutēts par to, vai ikvienam Latvijas pilngadīgajam iedzīvotājam ir jāapgūst militārās iemaņas.

 

Plkst. 16.00 sarunā “Viņi ir mums līdzās” Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto karavīri un zemessargi pastāstīs par savu pieredzi dienestā un ārpus tā, iepazīstinot ar karavīra ikdienu.

 

No plkst. 18.00 līdz 19.30 interaktīvajā diskusijā “Zvans uz stundu – valsts aizsardzības mācība” ikviens aicināts iesaistīties sarunā par valsts aizsardzības mācības ieviešanu skolās, tās nepieciešamību un programmas saturu. Diskusijā piedalīsies Jaunsardzes un informācijas centra direktors pulkvežleitnants Aivis Mirbahs. Šā gada septembrī valsts aizsardzības mācības pilotprojektu uzsāks jau 14 Latvijas vidusskolas.

 

Plkst. 20.00 “Drošajā teltī” notiks diskusija par psiholoģisko noturību un hibrīdapdraudējumu, savukārt dienas noslēgumā plkst. 22.00 notiks vakara saruna ar muzikālo noformējumu “Karavīra izdzīvošanas ABC”, kurā pasākuma apmeklētāji tiks iepazīstināti ar izdzīvošanas pamatprasmēm, kā arī cienāti ar Zemessardzes gatavotu siltu tēju un uzmundrināti ar dziesmām.

 

Savukārt 30. jūnijā plkst. 12.00 Latvijas Transatlantiskās organizācijas rīkotajā diskusijā “Kam šajā valstī var uzticēties?” dažādu jomu pārstāvji runās par to, kam sabiedrība izvēlas uzticēties, kāda uzticībai ir saistība ar valsts drošību un cik tālu sabiedrība ir no uzticības deficīta. Par to diskutēs debašu kustības “QUO tu domā?” līdzdibinātājs Mārtiņš Vaivars, TV seja un radio balss Baiba Sipeniece-Gavare, atvaļinātais ģenerālleitnants Raimonds Graube un “Digital Fredom festival” dibinātāja un vadītāja Dagnija Lejiņa. Sarunu vadīs Austrumeiropas politikas pētījumu centra pētnieks Māris Cepurītis.

 

Plkst. 14.00 notiks saruna “Ko nozīmē būt zemessargam?”, kuras fokusā būs jautājums, kā savienot dienestu Zemessardzē ar ģimenes dzīvi, karjeru un studijām. Diskusijā piedalīsies dažādu profesiju pārstāvji, kuri dien Zemessardzē, bet sarunu vadīs žurnālists Atis Klimovičs.

 

Plkst. 16.00 aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, Saeimas Aizsardzības komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis, Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes komandieris pulkvedis Ilmārs A.Lejiņš un Eiropas Politikas analīzes centra eksperts Mārtiņš Kaprāns runās par katra iedzīvotāja lomu valsts aizsardzībā un visaptverošās valsts aizsardzības modeli. Diskusijas nosaukums: “Kā mēs sargājam Latviju?”. Diskusiju vadīs Austrumeiropas politikas pētījumu centra izpilddirektors Andis Kudors.

 

Festivāla noslēgumā no plkst. 18.00 līdz 19.30 Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons, Latvijas Romas katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs, Latvijas Universitātes profesore Maija Kūle un mediju grupas “All Media Baltics” vadītāja Latvijā Baiba Zūzena piedalīsies diskusijā “Vērtības, par kurām iestāties”. Tajā tiks runāts par pamatvērtībām, kas ir aktuālas šodien un to, kāda tām ir saistība ar valsts aizsardzību. Diskusiju vadīs Latvijas Televīzijas žurnālists Kārlis Roķis.

 

Sarunu festivāls “Lampa” ir ikgadējs brīvdabas pasākums, kura mērķis ir mudināt Latvijas iedzīvotājus aktīvi iesaistīties sabiedriskajos un politiskajos procesos, piedāvājot atvērtu diskusiju ar dažādiem viedokļu līderiem. Šogad festivāls norisinās no 29. līdz 30. jūnijam Cēsu pils parkā, Cēsīs.

 

Informāciju sagatavoja:
Aiva Kokoriša
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālrunis: 67335309
E-pasts: aiva.kokorisa@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© LR Aizsardzības ministrija, 2008 Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473 E-pasts: kanceleja@mod.gov.lv