Aktualitātes|Ministrija|Par aizsardzības nozari|NATO|Eiropas Savienība|UZŅĒMĒJIEM|Saites|Kontakti
Resursi un rīki
Fotogalerija
Normatīvie akti un attīstības plānošanas dokumenti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kā kļūt par karavīru
Iepirkumi RSS
Ziņas RSS
Meklēšana
Tavai drošībai
Saistītās iestādes
Jaunsardzes un informācijas centrs
Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra
Latvijas Kara muzejs
Militārās izlūkošanas un drošības dienests
Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs
Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija
Aizsardzības ministrija / Aktualitātes / Ziņas / Latvijā un Dānijā 2019.gadā izveidos Daudznacionālo divīzijas “Ziemeļi” štābu
Latvijā un Dānijā 2019.gadā izveidos Daudznacionālo divīzijas “Ziemeļi” štābu

Vakar, 11.jūlijā, Briselē, NATO samita laikā, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un Dānijas, Igaunijas, Kanādas, Lielbritānijas, Lietuvas aizsardzības ministri parakstīja nodomu vēstuli par Daudznacionālā divīzijas “Ziemeļi” (Multinational Division Headquarters North) izveidi.

 

“Esmu pateicīgs Dānijai par sākotnējo ieceri un ieguldījumu, kā arī gandarīts par uzsākto darbu, lai Ādažu bāzē veiksmīgi izvietotu Daudznacionālās divīzijas “Ziemeļi” štābu,” uzsver aizsardzības ministrs R.Bergmanis. “Divīzijas štāba izveide Latvijā stiprinās NATO kolektīvo aizsardzību un skaidri demonstrē alianses atbalstu Eiropas drošības veicināšanā.”

 

Daudznacionālā divīzijas “Ziemeļi” štāba ietvarvalstis ir Dānija, Igaunija un Latvija, un tam pievienojušās arī Kanāda, Lielbritānija un Lietuva. Divīzijas štābs ir atvērts arī citu sabiedroto iesaistei.

 

NATO samita laikā parakstītā nodomu vēstule paredz, ka 2019.gadā tiek izveidots Daudznacionālais divīzijas “Ziemeļi” štābs, kas būs atbildīgs par NATO aizsardzības plānošanu un īstenošanu Baltijas reģionā. Divīzijas štāba komandvadība atradīsies Ādažu bāzē, Latvijā un Karupā, Dānijā.

 

Divīzijas štāba “Ziemeļi” uzdevumi būs aizsardzības plānošana, militāro mācību un aktivitāšu organizēšana un īstenošana, lai palielinātu iesaistīto valstu savstarpējo savietojamību un spēju kopīgi veikt aizsardzības uzdevumus.

 

Jaunizveidotais štābs būs efektīvs, militāri spējīgs, nodrošinās vienotu komandvadību un būs gatavs komandēt divīzijas lieluma vienību, tostarp štāba ietvarvalstu un dalībvalstu bruņoto spēku vienības un Baltijas valstīs izvietotās NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas. Pilnībā izvērstā veidā divīzijas štābā dienesta pienākumus veiks vairāk nekā 300 karavīru.

 

Divīzijas štābs pilnībā atbilst NATO operacionālajai analīzei, un būs daļa no NATO kopējās komandķēdes, lai stiprinātu alianses reaģēšanas spēju. 

 

Daudznacionālā divīzijas “Ziemeļi” štābs kopā ar jau izveidoto Polijas vadīto Daudznacionālās divīzijas “Ziemeļaustrumi” štābu (Headquarters Multinational Division North East), kas atrodas Elblagā, Polijā, atradīsies Ziemeļaustrumu daudznacionālo spēku štāba (Multinational Corps North-East) pakļautībā.

 

Latvija divīzijas štāba izveidē nodrošinās virsniekus un administratīvo personālu štāba uzdevuma veikšanai, kā arī tā darbībai nepieciešamo infrastruktūru Ādažu bāzē.

 

Jau ziņots, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš no 11.līdz 12.jūlijam piedalās NATO samitā Briselē, Beļģijas Karalistē.

 

Informāciju sagatavoja:
Anete Gnēze
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vadītāja
Tālrunis: 67335093, 26474087
E-pasts: anete.gneze@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© LR Aizsardzības ministrija, 2008 Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473 E-pasts: kanceleja@mod.gov.lv