Aktualitātes|Ministrija|Par aizsardzības nozari|NATO|Eiropas Savienība|UZŅĒMĒJIEM|Saites|Kontakti
Resursi un rīki
Fotogalerija
Normatīvie akti un attīstības plānošanas dokumenti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kā kļūt par karavīru
Iepirkumi RSS
Ziņas RSS
Meklēšana
Tavai drošībai
Saistītās iestādes
Jaunsardzes un informācijas centrs
Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra
Latvijas Kara muzejs
Militārās izlūkošanas un drošības dienests
Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs
Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija
Aizsardzības ministrija / Aktualitātes / Ziņas / Bergmanis: Latvija ir gatava nākotnē turpināt aizsardzības budžeta palielināšanu arī virs 2% no iekšzemes kopprodukta
Bergmanis: Latvija ir gatava nākotnē turpināt aizsardzības budžeta palielināšanu arī virs 2% no iekšzemes kopprodukta

No 11. līdz 12.jūlijam, Briselē, NATO samita laikā NATO valstu un valdību vadītāji apliecināja alianses vienotību un apņēmību stiprināt kolektīvo aizsardzību. To skaidri pierāda arī diskusijas un pieņemtie lēmumi par straujāku virzību uz aizsardzības budžetu pieaugumu.

 

“Briseles samits turpina un pastiprina Velsas un Varšavas samitā nolemto. NATO kļūst stiprāka,” uzsver aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis. “Samita laikā pieņēmām būtiskus lēmumus, kas ir īpaši nozīmīgi mūsu reģionam, piemēram, lēmumu par Daudznacionālās divīzijas “Ziemeļi” štāba izveidi Ādažu bāzē. Tāpat arī būtiski lēmumi pieņemti attiecībā uz papildspēku nosūtīšanas mehānismiem un spēku reaģēšanas palielināšanu.”

 

“NATO samita laikā tika pieņemts lēmums turpināt stiprināt aizsardzības un atturēšanas pasākumus. Daudznacionālo bataljona līmeņa kaujas grupu valstis skaidri apliecināja apņemšanos nodrošināt ilgtermiņa klātbūtni Baltijas valstīs un Polijā,” uzsver aizsardzības ministrs. “Kanādas vadītā NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupa Latvijā stiprina mūsu drošību un veicina Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto bruņoto spēku sadarbību.”

 

NATO samita laikā aizsardzības ministrs apliecināja, ka apzinoties ģeopolitisko situāciju un drošības izaicinājumus, Latvija ir gatava nākotnē turpināt aizsardzības budžeta palielināšanu arī virs 2% no iekšzemes kopprodukta, ja tāda nepieciešamība rastos.

 

Jau ziņots, Latvija ir viena no nedaudzajām NATO dalībvalstīm, kas sasniegušas 2% no iekšzemes kopprodukta valsts aizsardzībai. Latvijas aizsardzības budžets 2018.gadā ir 576,34 miljoni eiro, kas ir par 126,8 miljoniem eiro vairāk nekā pērn.

 

2016.gadā aizsardzības nozares budžetu veidoja 1,4% no iekšzemes kopprodukta, bet 2017.gadā – 1,7%. Sākot ar 2018.gadu Latvijas aizsardzības budžets ir  2% iekšzemes kopprodukta, ko Latvija ir apņēmusies saglabāt arī turpmākajos gados.

 

2014.gadā, NATO samitā Velsā, NATO valstu un valdību vadītāji apņēmās aizsardzībai atvēlēt 2% no iekšzemes kopprodukta.

 

NATO Velsas samita deklarācija pieejama šeit: https://www.nato.int/cps/ic/natohq/official_texts_112964.htm 

 

Pārskats par NATO dalībvalstu aizsardzības budžetiem pieejams šeit: https://www.nato.int/cps/en/natohq/topics_49198.htm

 

Jau ziņots, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš no 11.līdz 12.jūlijam piedalās NATO samitā Briselē, Beļģijas Karalistē.

 

Informāciju sagatavoja:
Anete Gnēze
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vadītāja
Tālrunis: 67335093, 26474087
E-pasts: anete.gneze@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© LR Aizsardzības ministrija, 2008 Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473 E-pasts: kanceleja@mod.gov.lv