Aktualitātes|Ministrija|Par aizsardzības nozari|NATO|Eiropas Savienība|UZŅĒMĒJIEM|Saites|Kontakti
Resursi un rīki
Fotogalerija
Normatīvie akti un attīstības plānošanas dokumenti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kā kļūt par karavīru
Iepirkumi RSS
Ziņas RSS
Meklēšana
Tavai drošībai
Saistītās iestādes
Jaunsardzes un informācijas centrs
Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra
Latvijas Kara muzejs
Militārās izlūkošanas un drošības dienests
Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs
Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija
Aizsardzības ministrija / Aktualitātes / Ziņas / Uzņēmējiem izsūtīs mobilizācijas pieprasījumus un iesaistīs mācībās “Namejs”
Uzņēmējiem izsūtīs mobilizācijas pieprasījumus un iesaistīs mācībās “Namejs”

Aizsardzības ministrija organizē mobilizācijas vingrinājumu, kas notiks mācību “Namejs 2018” laikā no 20. augusta līdz 2. septembrim.

 

Mobilizācijas vingrinājuma laikā pirmo reizi uzņēmējiem tiks izsniegti atbilstoši normatīvajiem aktiem sagatavoti un apstiprināti mobilizācijas pieprasījumi ar konkrētiem uzdevumiem sniegt atbalstu Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem apdraudējuma situācijā, kuru izpildi plānots pārbaudīt mobilizācijas vingrinājuma laikā.

 

“Šis ir lielisks piemērs, kā uzņēmēji iesaistās valsts aizsardzībā, atbalstot Nacionālos bruņotos spēkus ar savām spējām un sniedzot neatsveramu ieguldījumu drošības garantēšanā,” uzsver aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis. “Turklāt esmu pārliecināts, ka šis vingrinājums sekmēs arī ilgtspējīgas sadarbības izveidi starp Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un uzņēmējiem. Pateicos uzņēmējiem par izrādīto atbalstu un atsaucību!”

 

Mobilizācijas vingrinājumā tiek iesaistīti tikai tie uzņēmēji, kas brīvprātīgi piekrituši piedalīties uzdevumu veikšanā, nodrošinot galvenokārt transportu un celtniecības tehniku.

 

Saskaņā ar 2005.gada 22.novembra Ministru kabineta noteikumu Nr. 873 “Noteikumi par mobilizācijas pieprasījumiem” un 2005.gada 8.novembra Ministru kabineta noteikumi Nr.837 “Noteikumi par mobilizācijas gatavības pārbaudēm un mobilizācijas mācībām”, komersants saņems mobilizācijas pieprasījumus par materiāltehnisko līdzekļu nodošanu Nacionālo bruņoto spēku rīcībā.

 

Saskaņā ar šiem noteikumiem, uzņēmējiem tiks segti izdevumi, kas radušies mobilizācijas pieprasījuma rezultātā, kā arī tiks kompensēti nodarītie zaudējumi, ja tādi būs radušies, atbilstoši normatīvajiem aktiem.

 

Mācībās iegūtās atziņas būs par pamatu mobilizācijas sistēmas pilnveidošanai.

 

Aizsardzības ministrija pateicas uzņēmējiem, kā arī Ekonomikas ministrijai un Satiksmes ministrijai par atbalstu Tautsaimniecības mobilizācijas sistēmas stiprināšanā un pilnveidošanā.

 

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 67335224
E-pasts: prese@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© LR Aizsardzības ministrija, 2008 Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473 E-pasts: kanceleja@mod.gov.lv