Aktualitātes|Ministrija|Par aizsardzības nozari|NATO|Eiropas Savienība|UZŅĒMĒJIEM|Saites|Kontakti
Resursi un rīki
Fotogalerija
Normatīvie akti un attīstības plānošanas dokumenti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kā kļūt par karavīru
Iepirkumi RSS
Ziņas RSS
Meklēšana
Tavai drošībai
Saistītās iestādes
Jaunsardzes un informācijas centrs
Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra
Latvijas Kara muzejs
Militārās izlūkošanas un drošības dienests
Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs
Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija
Aizsardzības ministrija / Aktualitātes / Ziņas / Latvijas karavīri un zemessargi piedalās mācībās “Northern Strike” ASV
Latvijas karavīri un zemessargi piedalās mācībās “Northern Strike” ASV

No 4.līdz 18.augustam Nacionālo bruņoto spēku karavīri un zemessargi piedalīsies starptautiskajās mācībās “Northern Strike”, kas norisināsies Mičiganā, ASV.
 “Northern Strike” ir ikgadējas apvienotās sauszemes un gaisa spēku mācības, ko organizē Mičiganas Nacionālā gvarde. Mācībās piedalīsies aptuveni 5000 karavīru no ASV, Bulgārijas, Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Lielbritānijas, Polijas, Ungārijas un Vācijas.

 

Mācību mērķis ir uzturēt un pilnveidot vienību kaujas gatavību, tai skaitā veicot kaujas šaušanu un integrējot apvienoto uguns atbalstu sauszemes spēku vienību uzdevumu izpildē, kā arī uzlabot sadarbību starp sabiedroto spēkiem.

 

“Northern Strike” norisināsies Alpenas Kaujas gatavības apmācības centrā un Greilingas poligonā. Mācībās atbalstu sniegs lidmašīnas “A-10”, iznīcinātāji “F-16”, transporta lidmašīnas “C-130” un uzpildes lidmašīnas “KC-135”, kā arī lidmašīnas “JSTARS E-8C”, helikopteri “UH-60 Blackhawk”, “AH-1W Super Cobra”, “CH-47 Chinook” un “UH-1Y Venom”. Gaisa kuģi primāri veiks tuvā gaisa atbalsta uzdevumus, bet nodrošinās arī karavīru pārvietošanu, pildīs meklēšanas un glābšanas un novērošanas uzdevumus.

 

Šā gada 27.aprīlī apritēja 25 gadi, kopš Latvijas un Mičiganas Nacionālā gvarde iesaistījās partnerattiecību programmā. Lielākie sadarbības projekti Mičiganas Nacionālajai gvardei šo gadu laikā bijuši ar Zemessardzi, Gaisa spēkiem, kā arī Sauszemes spēku Mehanizēto kājnieku brigādi, īpaši tuvā gaisa atbalsta kontrolieru apmācībā.

 

Mičiganas Nacionālās gvardes karavīri regulāri piedalās militārajās mācībās Latvijā – tai skaitā lielajās starptautiskajās mācībās “Summer Shield”, “Saber Strike” un “Sudraba Bulta”, savukārt Latvijas bruņoto spēku karavīri un zemessargi regulāri piedalās mācībās “Northern Strike”.

 

AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 67335224
E-pasts: prese@mod.gov.lv 

Aktuālās saites
© LR Aizsardzības ministrija, 2008 Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473 E-pasts: kanceleja@mod.gov.lv