Aktualitātes|Ministrija|Par aizsardzības nozari|NATO|Eiropas Savienība|UZŅĒMĒJIEM|Saites|Kontakti
Resursi un rīki
Fotogalerija
Normatīvie akti un attīstības plānošanas dokumenti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kā kļūt par karavīru
Iepirkumi RSS
Ziņas RSS
Meklēšana
Tavai drošībai
Saistītās iestādes
Jaunsardzes un informācijas centrs
Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra
Latvijas Kara muzejs
Militārās izlūkošanas un drošības dienests
Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs
Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija
Aizsardzības ministrija / Aktualitātes / Ziņas / NATO aizsardzības ministri Briselē diskutēs par alianses aktuālajiem drošības un aizsardzības jautājumiem
NATO aizsardzības ministri Briselē diskutēs par alianses aktuālajiem drošības un aizsardzības jautājumiem

No 3. līdz 4. oktobrim aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis piedalīsies NATO aizsardzības ministru sanāksmē Briselē, Beļģijā, kur ministri pārrunās NATO samitā jūlijā pieņemto lēmumu īstenošanu un turpmāko virzību.

 

Sanāksmes dienaskārtībā būs tādi jautājumi kā alianses pielāgošanās globālās drošības situācijas izaicinājumiem, tostarp hibrīdiem un kiberdraudiem, vienlīdzīgs sloga sadalījums starp dalībvalstīm, NATO atturēšanas un aizsardzības spēju stiprināšana, sadarbība starp NATO un ES, ES aizsardzības iniciatīvu īstenošana, kā arī oktobrī gaidāmās NATO vērienīgās militārās mācības “Trident Juncture 2018”, kurās tiks pārbaudīta alianses spēja ātri pārvietot spēkus.

 

Sanāksmes laikā R. Bergmanis piedalīsies NATO – Gruzijas komisijas sēdē, kurā tiks pārrunāta reģionālā drošības situācija un Gruzijas veiktās reformas, kas ir būtiskas tās virzībā uz NATO.

 

Tāpat R. Bergmanis piedalīsies Kanādas aizsardzības ministra Hardžita Sadžāna (Harjit S. Sajjan) organizētajā sanāksmē NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas dalībvalstīm, kur kopā ar Kanādu un Latviju piedalīsies Albānija, Itālija, Spānija, Slovēnija, Polija, Čehija un Slovākija, lai pārrunātu aktualitātes, kas saistītas ar Latvijā izvietoto NATO daudznacionālo kaujas grupu.

 

NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupu vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1300 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Polijas, Kanādas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kuri rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

 

NATO aizsardzības ministru sanāksmi Briselē vadīs NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs (Jens Stoltenberg).

 

Informāciju sagatavoja:
Aiva Kokoriša
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālrunis: 67335309
E-pasts: aiva.kokorisa@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© LR Aizsardzības ministrija, 2008 Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473 E-pasts: kanceleja@mod.gov.lv