Aktualitātes|Ministrija|Par aizsardzības nozari|NATO|Eiropas Savienība|UZŅĒMĒJIEM|Saites|Kontakti
Resursi un rīki
Fotogalerija
Normatīvie akti un attīstības plānošanas dokumenti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kā kļūt par karavīru
Iepirkumi RSS
Ziņas RSS
Meklēšana
Tavai drošībai
Saistītās iestādes
Jaunsardzes un informācijas centrs
Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra
Latvijas Kara muzejs
Militārās izlūkošanas un drošības dienests
Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs
Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija
Aizsardzības ministrija / Aktualitātes / Ziņas / Bergmanis: Gruzija ir viens no NATO nozīmīgākajiem sadarbības partneriem Kaukāza reģionā
Bergmanis: Gruzija ir viens no NATO nozīmīgākajiem sadarbības partneriem Kaukāza reģionā

Šodien, 3. oktobrī, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis piedalījās NATO-Gruzijas komisijas sēdē, kas NATO aizsardzības ministru sanāksmes ietvaros notika Briselē, Beļģijā.

 

Aizsardzības ministrs atzinīgi novērtēja Gruzijas veiktās reformas, tostarp dalību starptautiskajās operācijās, veicinot sadarbību ar NATO. Tāpat R. Bergmanis atkārtoti pauda atbalstu Gruzijas teritoriālajai integritātei un suverenitātei.

 

“Gruzija ir viens no NATO nozīmīgākajiem sadarbības partneriem Kaukāza reģionā, tādēļ alianses interesēs ir valstī nodrošināt mierīgu un prognozējamu politisko situāciju, kas radīs priekšnoteikumu reģiona stabilitātei. Esmu gandarīts, ka Gruzijai ir būtiskas tādas pašas eiropeiskas vērtības kā Latvijai un vairumam citu Eiropas demokrātisko valstu,” uzsvēra R. Bergmanis.

 

Aizsardzības ministrs atzinīgi novērtēja arī abu valstu divpusējo sadarbību, kas ietver kopīgu dalību militārajās mācībās un sadarbību apmācības jomā.

 

Ministrs aicināja sabiedrotos kopīgi strādāt pie priekšlikumiem par turpmāku NATO un Gruzijas sadarbību apmācības jomā, rīkojot regulārus militārus vingrinājumus, kā arī turpināt praktiskas aktivitātes aizsardzības spēju paaugstināšanā.

 

“Latvija kopā ar sabiedrotajiem aktīvi atbalsta Gruzijas eiroatlantiskos centienus un izvērtē ciešākas sadarbības iespējas,” uzsvēra R. Bergmanis.

 

Tāpat sanāksmes laikā tika pārrunāta globālā un reģionālā drošība situācija, kā arī NATO atbalsta programma Gruzijas bruņoto spēku reformām.

 

Gruzija ir viena no galvenajām Austrumu partnerības valstīm, ar kuru Latvija sadarbojas aizsardzības jomā. Sadarbība notiek 2002. gadā noslēgtā līguma par sadarbību aizsardzības jomā ietvaros. Sadarbība kļuva ciešāka un intensīvāka pēc 2008. gada Krievijas agresijas Gruzijā.

 

Jau ziņots, ka no 3. līdz 4. oktobrim aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis piedalās NATO aizsardzības ministru sanāksmē Briselē, Beļģijā, kur ministri diskutē par alianses aktuālajiem drošības un aizsardzības jautājumiem.

 

Informāciju sagatavoja:

Aiva Kokoriša

AM Militāri publisko attiecību departamenta

Preses nodaļas vecākā referente

Tālrunis: 67335309

E-pasts: aiva.kokorisa@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© LR Aizsardzības ministrija, 2008 Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473 E-pasts: kanceleja@mod.gov.lv