Aktualitātes|Ministrija|Par aizsardzības nozari|NATO|Eiropas Savienība|UZŅĒMĒJIEM|Saites|Kontakti
Resursi un rīki
Fotogalerija
Normatīvie akti un attīstības plānošanas dokumenti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kā kļūt par karavīru
Iepirkumi RSS
Ziņas RSS
Meklēšana
Tavai drošībai
Saistītās iestādes
Jaunsardzes un informācijas centrs
Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra
Latvijas Kara muzejs
Militārās izlūkošanas un drošības dienests
Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs
Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija
Aizsardzības ministrija / Aktualitātes / Ziņas / Bruņoto spēku bigbends un Sabiedroto spēku augstākās virspavēlniecības Eiropā mūziķi aicina uz koncertiem Ādažos un Liepājā
Bruņoto spēku bigbends un Sabiedroto spēku augstākās virspavēlniecības Eiropā mūziķi aicina uz koncertiem Ādažos un Liepājā

11. oktobrī, plkst. 19.00 Ādažu Kultūras centrā un 12. oktobrī plkst. 19.00 Liepājas Latviešu biedrības namā notiks Nacionālo bruņoto spēku bigbenda un Sabiedroto spēku augstākās virspavēlniecības Eiropā (Supreme Headquarters Allied Powers Europe, SHAPE) mūziķu, instruktora sastāva karavīru – diriģenta un trompetista Pītera Alisona (Peter Allison), saksofonista Iana Riktora (Ian Rictor) un trombonista Stīvena Kirkpatrika (Stephen Kirkpatrick) – koncerts.

 

“Nacionālo bruņoto spēku bigbends savus klausītājus vienmēr ir centies priecēt ar izciliem koncertiem, uzstājoties kopā ar NATO dalībvalstu bigbendu augstākās klases profesionāliem mūziķiem. Arī šis gads nebūs izņēmums! Mūsu klausītājiem šī būs lieliska iespēja redzēt, kā uz vienas skatuves bigbenda skanējumu veidos Latvijas un ASV karavīri, kuriem svinga izjūta jau ir “ielikta šūpulī”,” stāsta Nacionālo bruņoto spēku bigbenda vadītājs kapteiņleitnants Uldis Locenieks.

 

Koncerta programmā diriģents štāba seržants P. Alisons iekļāvis izcilu amerikāņu komponistu skaņdarbus bigbendiem, izceļot savas valsts muzikālās vērtības. Koncertos skanēs pasaulē labi zināmi un atpazīstami džeza mūzikas skaņdarbi.

 

Visi trīs Sabiedroto spēku augstākās virspavēlniecības Eiropā militārie mūziķi muzikālo izglītību ieguvuši labākajās ASV augstskolās un kā solisti uzstājušies neskaitāmos džeza festivālos ASV, Eiropā un Āzijā.

 

Jau vairākus gadus Nacionālo bruņoto spēku bigbendam ir izveidojusies laba sadarbība ar citu NATO dalībvalstu orķestra diriģentiem. Pie Nacionālo bruņoto spēku bigbenda viesojušies un savas koncertprogrammas iestudējuši pasaulē atzīti mūziķi un diriģenti no Šveices, Somijas, Lietuvas, Norvēģijas, Vācijas un Kanādas.

 

Turpinot Latvijas armijas tradīcijas, ieeja koncertos – bez maksas.

 

Informāciju sagatavoja:
Aiva Kokoriša
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālrunis: 67335309
E-pasts: aiva.kokorisa@mod.gov.lv

 

 

Aktuālās saites
© LR Aizsardzības ministrija, 2008 Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473 E-pasts: kanceleja@mod.gov.lv